Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 3. 2018 10:58:27

Pavel_kozak
Člen
Místo Praha
Registrace: 20. 11. 2004
Příspěvků: 12
Web

při instalaci 6.02 několik přihlášení jako Admin - ale není jak

Mám Win10, na začátku instalace 6.02 (upgrade ze 6, jehož instalace proběhla normálně) jsem byl několikrát vyzván k přihlášení jako Admin - ale nebylo odkud, a instalaci jsem musel stornovat. Teď nemám ani tu 6.

Zdravím!

Offline

#2 28. 3. 2018 14:02:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: při instalaci 6.02 několik přihlášení jako Admin - ale není jak

Pavle já jsem dělal vnukovi instalaci na W10 (z původních osmiček) a bez větších (v uvozovkách) problémů. Zjistil jsem ale, že při takové instalaci LibreOffice nic o adminovi nehlásí (nedělalo se to ani před těmito verzemi).
     Zato hlášení může zřejmě W10 a nikoliv Libre Office. Ona je to prasárna v tom smyslu, že se vše ukládá na Cloud. Cloud potom obnoví původní stav. Na 99% je to smazání dáno Cloudem. Nová instalace smazala původní šestku a Cloud pak obnovil stav smazané šestky - bez nahrání nové.


     Nicméně zbavit se Cloudu není tak jednoduché. Jde o to, že verze starší, které přecházely na desítku mají možnost tuto "medvědí službu" vypnout (proto píšu že relativně bez větších potíží). Ale čisté instalace u nových mašin tohle neumožňují. Takže je nutné se doptat na fórech.


     Už si to nepamatuju, ale Cloud má hnízdo ve Vašem profilu. Váže se na něj několik trigerů a já jsem u vnuka smazal vše až na nějaký 5. pokus. Smažete jen některé soubory, ale ten Cloud je zakouslá veš - nedovolí smazat své adresáře a je problém ho smazat i levého panelu - i když byl už smazaný.
     Na původních sedmičkách jsem to dělal poprvé a pak ještě jednou na původních sedmičkách - kde desítky nebyly - jen ten Cloud. Ale ani tam to nebylo úplně jednoduché. Navíc se v popisu (nápověda Windows) uvádí, že se dají nastavit jen věci, které navolíte. Zejména tedy dokumenty, obrázky, muzika a podobně, ale je tam celá instalace a o tom už ani čárka.


     Cloud je služba kterou by mělo jít nastavit při reinstalaci. Ale to si musíte prostudovat už si to nepamatuju. Když dáte obnovit na tovární nastavení (trvá to půl dne) tak by se měla tato služba nějak vyřadit - zakázat instalaci ale tohle jsem netestoval i když je to celkem logické.


     Zase bych netvrfil, že by se Vám neměla podařit opakovaná instalace té nové verze LO. Jen bedlivě dávejte pozor co odsouhlasujete. Ty dobytkové většinou dávají diskreditační a možná i mystifikační informace. Možná LO nepustí na CLOUD, ale umožnili instalaci původní verzi smazat. Takže doporučuji aby jste sledoval informace kam se to nahrává.


     Já osobně desítky nemám ale jistě se najdou lidé kteří s tímto chováním mají více zkušeností. Otestujte nejprve novou instalaci LO a pozorně čtěte (nebo si i zapište) co mašina hlásí - zejména kam se to má instalovat a podobně. Možná najdete nějakou správnou volbu až na 5. nebo další pokus.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 28. 3. 2018 14:23:58

Pavel_kozak
Člen
Místo Praha
Registrace: 20. 11. 2004
Příspěvků: 12
Web

Re: při instalaci 6.02 několik přihlášení jako Admin - ale není jak

Díky, neutr :-)

Už jsem si mezi tím přečetl (anglicky), že interferovat může tiskárna. Tu jsem skutečně ráno používal. Tak jsem rebootoval a instalace se povedla.

Zdravím!

Offline

Zápatí