Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 2. 2018 12:49:42

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Skrytí panelu Hledání

Když něco hledám, tak se dole objeví panel na vyhledávání, to je OK. Když Writer vypnu a zapnu, tak bych hodně potřeboval, aby tam ten panel již nebyl. Většinou již vyhledávat nepotřebuji, a panel tak zbytečně zabírá místo. Nejde jen o mě, o jeden pc, ale o více pc, mnoho pc ve třídě. Neexistuje nějaké nastavení, asi hodně skryté, kde bych toto mohl zapnout? Díky.

Offline

#2 4. 6. 2018 18:33:31

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Skrytí panelu Hledání

Tohle makro panel pro vyhledávání vypne.


Sub skryjFindBar 'skryje lištu pro vyhledávání zobrazenou při Ctrl+F
    thisComponent.CurrentController.Frame.LayoutManager.destroyElement("private:resource/toolbar/findbar")
End Sub


Dejte Nástroje/ Přizpůsobit/ Události a přiřaďte to makro ve vašem případě asi pro Nový dokument a Otevřít dokument.
Pozor ať v řádku 'Uložit jako' dáte LibreOffice. a nikoliv dokument ve kterém to zrovna nastavujete :-).

Mě to funguje na Libre  6.0.5.1 (Win 7 x64)

Offline

#3 6. 7. 2018 10:29:07

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Skrytí panelu Hledání

Objevila se chybová hláška když jsem otevřel Nápovědu, neboť ta Findbar nemá. Asi nejjednodušší způsob jak to ignorovat je přidělat řádek s pokračováním při chybě


Sub skryjFindBar 'skryje lištu pro vyhledávání zobrazenou při Ctrl+F
    on local error resume next 'nejjednodušší způsob aby to nehlásilo chybu když se otevírá něco co lištu s Findbarem nemá
    thisComponent.CurrentController.Frame.LayoutManager.destroyElement("private:resource/toolbar/findbar")
End Sub

Offline

Zápatí