Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 2. 2018 12:35:17

Uran
Člen
Registrace: 7. 11. 2005
Příspěvků: 7

nelze editovat ramecky

Hoj,

narazil jsem na v praci na sablony/dokumenty, ktere obsahuji pole s textem (vypada to jako tabulka, ale neni). Nejdou mi nijak editovat a navic to prvni nejde ani odradkovat.

Pole jsou vyznacena otazniky.

Dá se to nejak upravit bez toho abych je smazal (tech dokumentu jsou stovky).


Zkousel jsem ulozit do odt, ale tam je situace stejna. Dale jsem zkusil LO 5.2 a 6.0 a taky nic.

Diky za rady.

https://drive.google.com/file/d/1rAMJmq … sp=sharing

Offline

#2 1. 2. 2018 16:40:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: nelze editovat ramecky

Tohle může být dost složité zejména proto, že jde podle všeho o formát DOC. Tohle by chtělo postnout ukázku. Může to být cokoliv - například sekce které mají podmíněný a (nebo také) šifrovaný obsah. Pokud jsou staré opravdu dost dlouho, tak vím že na takové zamykání platil Writer i Calc - jako LO, tak AOO. To co bylo v Excelu uzamčeno (skryto zaheslováno) se ve Writeru i Calcu normálně otevřelo.
     Byl z toho problém, a LO i AOO musely udělat opatření pro akceptaci zamčených souborů MSO. Nové zřejmě už byly ošetřeny lépe, ale staré by mohly jít otevřít starou verzí LO. Nejsem si jistý, ale uměla to ještě asi trojková řada prvních verzí.


     Samozřejmě je otázkou co to opravdu je. Nejspíš půjde o textové rámce, respektive sekce. Ale mohou to být i rámce s heslem (skrývání obsahu). Pomohlo by pokud byste věděl co tam bylo původně vidět. Mohly by to být také zavirované soubory. V každém případě pokud nejste majitelem těchto souborů tak to netestujte.
     Existuje možnost otevřít XML zdroj a zjistit co by "to", nebo "tam" mohlo být. Ale tahle technika už není košer. Pokud potřebujete obnovit pokuste se sehnat staré MSO - třeba 2005 nebo ještě starší a spustit nejprve v originále. Následně otestujte staré LO (AOO).


     Když sem pošlete vzor (pokud je to možné) tak možná najdeme co to je a jak to smazat. Jsou obecně objekty které mohou být ukotveny na pozadí, ale také mnoho dalších věcí. Když píšete stovky doumentů tak jde zřejmě o firemní archiv - dokumentů šablon které obsahovaly odkazy na adresáře které už neexistují. Pravděpodobně byly nějak chráněny - například síťí, nebo strojem pomocí HW klíče aj.....
     Byl tady poměrně nedávno dotaz na smazání čáry. Byl tam nějaký "nedostatek?" v ukotvení a čára byla našikmo. Nečli ji editovat, ale nakonec se to našlo. Tohle může mít podobnou podstatu, ale jde o to, že když máte neúplné dokumenty - k čemu je potřebujete? Textový obsah lze skopírovat do nového sešitu. To vyžaduje ale makro, které ty rámce vynechá, nebo pokud se dá načíst nějaký údaj tak ho může vložit do nového objektu.


     Ovšem nejsnadnější by bylo Ctrl+A, následně Ctrl+C a vložit do nového Writeru mimo objektů - tedy čísla, text, formáty, vzorce. Jestli to jsou stovky tak buď víc lidí, nebo několik dní (týdnů) trpělivě kopírovat.
     Makro by nemělo být problematické zejména pokud se ověří, že manuální metoda funguje jak potřebujete. Vzhledem k tomu, že jste opravdu věrný uživatel (déle nežli já) tak nabízím pomoc například tím, že mi pošlete typický vzor přes uložto.cz a heslo pomocí pošty portálu. Vytvořím iteraci adresáře s převodem do LO. Stejným způsobem Vám pošlu řešení. Je možné že nelze otevřeně položit sem na desku vzor který může uchovávat různá data.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí