Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 1. 2018 22:52:59

Lasenice
Člen
Registrace: 29. 1. 2018
Příspěvků: 2

Naposledy otevřené soubory

Zdravim!

Za užitečnou funkci považuju seznam naposledy otevřených souborů. V OpenOffice mi ale ještě chybí funkčnost MS Office, kde si mám možnost zaškrtnout soubory, které chci mít v seznamu stále. Plánuje se něco takového do nové verze?

Díky za info

Offline

#2 30. 1. 2018 06:44:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Naposledy otevřené soubory

Pokud vím tak nic takového se neplánuje ačkoliv v budoucnu je možné vše. Máte pravdu že na rozdíl od ostatních vychytávek MSO by tato byla pro mne osobně také důležitá ačkoliv se dá nahradit buď systémem práce se soubory, práce s nabídkou posledních souborů, nebo i makrem.


      Já osobně když něco začínám, tak souborem na ploše na který kliknu. Když je nutné verzovat vytvořím na ploše složku kterou pojmenuji tak abych i za dva roky věděl co obsahuje. Jakile je vyřešeno, nebo předpokládam konec, tak složku přesunu na jiný disk a při tom si k tomu přidám například poznámky nebo email ze kterého dovodím detaily.
      Pak je častá situace, že mám takto rozpracováno více věcí na ploše které potřebuji udržet v paměti tak jak popisujete. Konkrétně postupuji tak že rozpracované všechny otevřu, smažu celou historii a povypínám všechny se kterými ten okamžik nebudu pracovat.


      Tip : - při spuštění samotného systému (já ho nemám otevíraný od startu počítače - otevírám až souborem) jsou vidět náhledy kterých je tam opravdu mnohem více nežli by se dalo čekat. A tak když vím, že bych chtěl soubory uchovávat v paměti, stačí soubor na náhledové straně obarvit například do žluté aby byla v náhledu vidět. Potom manálně několikrát smazat historii výše popsaným způsobem a nakonec se obarvené dostanou do historie která se udržuje jen při startu celého systému.


      Další tip : - při spuštění v "Safe mode" - tedy v nouzovém režimu vyskočí dialog který nabízí dost zajímavých věcí. Zejména povypínat napřílad různé rozšíření, ale také archivovat celý uživatelský profil. Takže když archivujete celý uživatelský profil mělo by se zachovat individuální nastevení a tedy i stav posledních souborů.
      Když spustíte z tohoto dialogu (po vyzálohování) běžný režim tak můžete vymazat buď manuálně, nebo v konkrétním dokumentu zobrazovanou historii. Následně do pravého panelu přetáhnout dokumenty které chcete udržet (předem si je připravíte pomocí poznámek kde jsou). Ovšem musíte vědět ke které verzi se napřílad přidávalo rozšíření a podobně. Takže vždy byste měl mít nějaké poznámky na ploše - kdy jste dělal zálohu a kdy jste měnil konfigurace, rozšíření a podobně.


       Možná se Vám podaří najít nějakou vychytávku v nabídkách Expertní nastavení : NÁSTROJE > LIBRE OFFICE > POKROČILÉ > OTEVŘÍT EXPERTNÍ NASTAVENÍ > položka org.openoffice.office.histories ale možná i v jiných složkách.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 31. 1. 2018 18:51:26

Lasenice
Člen
Registrace: 29. 1. 2018
Příspěvků: 2

Re: Naposledy otevřené soubory

Diky za navrhy reseni,

oproti jednoduche funkcionalite jsou hodne prekombinovane a absolutne mi nevyhovuji, protoze takovymhle zpusobem nepracuji.

Zajimalo by mne spis, aby se tenhle navrh dostal k vyvojarum, kteri by funkcionalitu do nejblizsi verze programu zapracovali.

Offline

Zápatí