Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 30. 11. 2017 22:03:03

GeBu
Člen
Registrace: 7. 1. 2005

VisionBook 13Wa Pro: podbarví se ikona v jiném řádku

Dnes si kolega na nový notebook VisionBook 13Wa Pro s Win10 Home nainstaloval LibreOffice a divně se mu chová prostředí.
Po najetí myši na ikonu ve druhé liště se podbarví ikona v první liště (o kousek výš). Aby se podbarvila zamýšlená ikona, tak je potřeba sjet myší do jejího spodního rohu.
Nesetkal se s tím někdo? Chyba grafické karty? Má to řešení?

#2 1. 12. 2017 08:56:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: VisionBook 13Wa Pro: podbarví se ikona v jiném řádku

Já bych doporučil nejprve povypínat OpenGL nastavení a podívat se pro jistotu také na OpenCL. OpenGL (Open Graphic Library) = akcelerace grafiky a je to celkem nespolehlivé. Nové počítače s tím problém mít nemusí, ale uvádí se, že problém má určitý druh grafických karet.
     Pokud bude odstraněn problém vypnutím grafické akcelerace lze očekávat i problém s OpenCL, což je akcelerace výpočtů které budou také asi blbnout.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 1. 12. 2017 19:20:33

GeBu
Člen
Registrace: 7. 1. 2005

Je to v Nástroje/Možnosti/Zobrazení/Grafický výstup?
OpenCL tam vůbec nemám.
Mám v tuto chvíli přístup jen k verzi 5.2.7.2 na Linuxu.

neutr napsal(a)

Já bych doporučil nejprve povypínat OpenGL nastavení a podívat se pro jistotu také na OpenCL.

#4 2. 12. 2017 12:55:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Ano je to tak Nástroje > Možnosti > Libre Office > Zobrazení > Grafický výstup > Z voleb nejprve nic nevybírat a testovat (nezaškrtnuto). Následně ponechat zaškrtnuté jen POUŽÍT VYHLAZENÍ. Když to bude v pořádku můžete testovat další věci, ale potom by se mělo ukázat co vše můžete s grafikou dělat.

OpenCL by mělo být na Nástroje > Možnosti > Libre Office > OpenCL > zde jsou dvě volby. Já mám zaškrtnuto Povolit použití softwarového interpreta (i když není OpenCL dostupné). Je to poslední volba pod rozbalenou nabídkou Libre Office.
     Já mám verzi : 5.3.7.2 ale momentálně nevím jak to bylo na Verzi 5.2.7.2. Ještě se podívám na Ubuntu. Stejně vím že to tam bylo, jen nevím jestli to nebylo někde v podnabídce. Možná to bylo jen pod Calcem - ale myslím že ne - mělo by to být pod systémem Libre Office.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí