Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 23. 11. 2017 07:53:10

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008

Problém s posuvnou lištou v Calcu - VYŘEŠENO

Pokud pracuju v tabulkách, často je potřeba překlikat v tabulce nahoru či dolů.
Existuje několik způsobů, jako šipky nahoru/dolů, PgUp/PgDn.
S myší lze chňapnout pravý posuvník a rychle přejet na požadované místo.

Problém nastane, pokud chcete myší imitovat funkci PgUp/PgDn. Tj. kliknu do posuvné lišty nad nebo pod posuvník a měl bych poskočit v tabulce o stránku nahoru/dolů.

V LO 5.3.6.1 (x64) ale po tomto kliku proběhne několik PageUpů, nejčastěji 2, někdy 3, ale povedlo se i víc.
Zkoušel jsem takto i dolní lištu pro posun doprava/doleva, a ta se chová mravně.

Editoval gucky (24. 11. 2017 12:03:42)

#2 23. 11. 2017 10:40:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Problém s posuvnou lištou v Calcu - VYŘEŠENO

Já mám podobný problém ale u mne je to určitě myší. Mám inframyš na kabelu a chová se to podobně tak jak to popisujete Vy. Bohu žel také mimo LO (AOO). Místo jednoduchého klikutí je to často dvojklik takže se dostávám k nečekaným výsledkům.
     Zjistil jsem, že musím klikat úplně na konci tlačítka ale i tak to není zaručeno. Přestavuji nastavení myši ale bez valného výsledku. Dělá mi to i na Linuxu. Takže já to považuji za chybu HW.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 23. 11. 2017 13:03:07

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017

verze 5.3.6.1 měla obecně potíže se stránkováním/posunem v Calcu.
Doporučuji nainstalovat 5.3.7.2

Editoval kabi (23. 11. 2017 13:12:21)

#4 24. 11. 2017 06:27:33

gucky
Člen

Pro kabi:
Poslal jsem příspěvek spíš proto, aby tyto drobné chybky neprobublávaly do nových verzí. Žit se s tým dá.
Do upgrade do vyšší verze zatím nejdu. Nedávno sem povýšil na 5.4.2.2 a narazil sem na problém s ovládacím prvkem Seznam (viz příspěvek o kousek níž). Ten byl pro mne zásadnější, donutil mne k downgrade.

Jen pro zajímavost uvedu, že to "podivné" posouvání je skutečně podivné.
Projevuje se mi na tabulce s cca 5800 řádky, sloupci A-N. Okno LO mám roztažené na celou obrazovku. Jedno kliknutí myši do posuvníku a provedou se 2-4 PageUp/Dn. Jakmile ale okno LO zúžím tak že vidím cca 2-3 sloupce, chodí posuvník korektně.
Stejně tak, když je tabulka s málo řádky, pak to chodí líp.
Zajímavé...

#5 24. 11. 2017 09:33:16

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017

proto jsem doporučil přechod na poslední verzi stabilní řady, kde je toto odstraněné. Vámi používaná verze trpí značnou neochotou posunu ve vertikálním směru (např. při podržení šipky nahoru/dolu nebo kláves PgUp/PgDn), asi jste si všiml viditelného zpomalení proti předchozí verzi.

#6 24. 11. 2017 12:03:29

gucky
Člen

OK, dík.
Nechám to trochu uzrát, já mosím požádat o upgrade ajťáka... Nedávno sme upgradeovali a downgradeovali, tož ho nechám chvílu vydechnút...

Zápatí