Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 11. 2017 19:01:39

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Dobrý den,
po startu LO se mi zobrazí miniatury naposledy otevřených souborů. Jak mohu toto zobrazování vypnout?
Děkuji.

Editoval TAP (19. 11. 2017 23:10:50)

Offline

#2 18. 11. 2017 20:30:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Toto tady bylo již dříve řešeno. Původní požadavek byl formulovaný tak že autor nechtěl zobrazit vůbec žádnou historii (nabídka SOUBOR > POSLEDNÍ DOKUMENTY) aby nikdo nemohl sledovat historii jeho činnosti. To lze vypnout ve speciálním nastavení.


     U Vás mám ale dojem že jde o něco jiného - že máte LO zapnuté už při startu. Vypínat historii je celkem nepohodlné pokud nemáte stejnou potřebu jako původní autor. Dovolil bych si doporučit nezapínat LO při startu. Není to vůlbec efektivní. Jen to zatěžuje procesy stroje ale že by to vedlo k rychlejšímu spuštění - to asi ne a pokud tak jen minimálně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 18. 11. 2017 20:58:18

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Mně jde o to, aby se prostě nezobrazovaly miniatury posledních dokumentů po spuštění LO.
Zkoušel jsem to nejprve vyhledat ve fóru, ale asi špatně, protože jsem toto téma nenalezl.

Offline

#4 19. 11. 2017 06:08:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Ten původní dotaz je zde Omezení nabídky posledních dokumentů.


     Nevím jestli je to přesně totéž co požadujete. Celkem bych to viděl tak, nemusíte otevírat úvodní stránku LO s ikonami a je to vyřešené. Já osobně mám tuto obrazovku na ploše, ale otevírám ji jen vzácně. Většinou otevírám přímo typ dokumentu - tedy Writer, Calc a podobně. Dělém to tak i když bych chtěl jiný typ dokumentu - otevřu například Calc a z něj otevřu Base, Math a tak dál.
     Na Linuxu (Ubuntu) to dělám jenom tímto způsobem a po úvodní obrazovce se mi opravdu nestýská. Dost často přepínám jenom v rámci posledních dokumentů z nabídky SOUBOR a tak jsem si zvykl, že pro mne úvodní obrazovka není vůbec důležitá. Myslím si, že to je potřebné jenom když máte nastartováno LO už při startu. To podle mne není efektivní.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 19. 11. 2017 11:43:37

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

V expertním nastavení (Nástroje - Možnosti - Pokročilé - Otevřít expertní nastavení) změňte hodnotu vlastnosti History/RecentDocsThumbnail na false (dostupné od verze 5.2).

Offline

#6 19. 11. 2017 19:28:46

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Děkuji za odpovědi, vyřešeno je to zčásti: už se nezobrazují miniatury, ale ikony s názvy souborů. Ideální by ovšem bylo, aby se tam nezobrazovalo NIC. Zřejmě to nepůjde; všem tedy ještě jednou díky.

Offline

#7 19. 11. 2017 20:34:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Ono se to tedy má tak jak to chtěl ten původní autor ZdenekC. Strepon tam uvádí možnost : - V expertním nastavení změňte hodnotu vlastnosti :
+org.openoffice.Office.Common
    +History
         +Help
         +PickListSize na 0.
         +RecentDocsThumbinal true
Je tam tedy více údajů a nevím co to celkem udělá když se to upraví. Když stisknete tlačítko upravit můžete změnit true na false, nebo zadat v dialogu jiné číslo. Ale opravdu neznám výsledný efekt když se to změní.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 19. 11. 2017 23:11:44

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: vypnout zobrazování miniatur po startu - VYŘEŠENO

Bezva, funguje, už je jen prázdná plocha smile. Děkuji moc a srdečně zdravím.

Offline

Zápatí