Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 11. 2017 08:02:57

Jaroslav_1
Člen
Registrace: 10. 11. 2017
Příspěvků: 33

O programovacích jazycích pro makra v LO

Dobrý den, vážená redakce,
přede vším chci každému z Vás poděkovat za práci a čas, který tomuto fóru věnujete.
Velmi bych ocenil zařazení v nadpisu uvedené (podle uvážení redakce nazvané) sekce. Můj názor je, že poměrně dost uživatelů má zájem o použití LO Basicu nebo jiných programovacích jazyků pro vytváření maker. Vím, že je možné se zeptat v souvislosti s řešením konkrétního problému v sekci jednotlivých programů balíku ale to mi nepřipadá příliš přehledné. Odpovědi, týkající se tvorby maker, mohou být užitečné pro uživatele různých programů v balíku. Je možné je vyhledat ale (mluvím za sebe) ne vždy se mi podaří správně fomulovat dotaz. Je pravděpodobné, že takovýto problém nemám jen já. Podle mne by specializovaná sekce usnadnila a zrychlila nalezení odpovědi, kterou návštěvníci hledají. Nepředstavuji si, že by nahrazovala referenční přručky jednotlivých programovacích jazyků. Jen přesné nasměrování k relevantním informačním zdrojům může být mnohdy velmi užitečné.

Offline

#2 15. 11. 2017 08:30:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: O programovacích jazycích pro makra v LO

Ono je dost materiálu ale musí se najít - nejlépe zde Návody.
     Existují seriály - nejnověji od Edy Boldižára, před tím psal Dan Sedláček seriál "Malá makra", ještě před tím něco pan Svoboda a ing Pastierik a ještě i další autoři i když třeba ne přímo seriál. Mnoho dotazů bylo zodpovězeno a tak stačí hledat v rámci fóra správným heslem.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 11. 2017 13:43:26

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: O programovacích jazycích pro makra v LO

příručku pro StarBasic v angličtině příp. najdete na https://wiki.openoffice.org/wiki/MediaW … ASIC_Guide

Dále je možné makra s určitými omezeními psát mj. ve VBA (Visual Basic for Applications), k čemuž najdete na netu spoustu příkladů a vysvětlení i v češtině. Makro zapsané ve VBA musí začínat příkazem
Option VBASupport 1

Offline

Zápatí