Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 10. 2017 11:00:55

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data

Mohl by mi někdo potvrdit/vyvrátit chování automatického formátování tabulky ve Writeru?
Tabulka která obsahuje textovou informaci je po spuštění (provedení) automatického formátu prakticky zlikvidovaná. LO 5.3.6 na Win7.

díky


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 18. 10. 2017 11:33:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data

Musím potvrdit. Použitý postup :
- Vytvoření dvou tabulek 4x5 řádků s nahodilým textem a čísly. Tedy žádný import ale vytvořeno přímo ve Writer.
- Styl tabulek jednotlivě pozměněn z volby STYLY A FORMÁTOVÁNÍ > STYLY TABULKY > ZOBRAZENÍ VŠECHNY.
- Každá tabulka změněna jiným stylem a v buňkách místo textů jenom nuly.


A - Zůstala pouze čísla - tedy pokud buňka obsahovala pouze číslo tak tam zůstalo zbytek "0".
B - Text zůstal v prvním sloupci jako nadpisy řádků.


     Pomohlo jen odkrokování zpět. (Tedy zadáním na výchozí styl z panelu stylů tabulky k obsahové změně nedošlo.) Ale...


     Toto je nastaveno vysloveně pro čísla (například kalendáře). Když se při volbě automatického formátu zruší formátování textu (zrušit zaškrtnutí zelené fajfky) - ten text zůstane.


PS :
     Úprava tak aby nedošlo k formátování textu se dá udělat jen z nabídky TABULKA > STYLY AUTOAMTICKÉHO FORMÁTU. Z navigátoru ani z postranního panelu to nejde. Pokud se Vám to nepodaří musí se odkrokovat zpět do výchozí podoby následně TABULKA > STYLY AUTOAMTICKÉHO FORMÁTU > vyřadit formátování textu a potvrdit.

Editoval neutr (18. 10. 2017 11:54:38)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 19. 10. 2017 17:46:03

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data

Děkuji za odpověď.
Zkusil jsem to, ale nepomáhá mi to. Jediné, kdy text nezmizí (po vypnutí formátování textu - checkbox  "Písmo") je po zvolení "Výchozí styl", pokud vyberu jiný, tak přes uvedené nastavení text "zmizí", je převeden na nuly.

Zkusil jsem to v práci na 5.3.6 i doma na 5.4.0.3, oboje stejné.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 19. 10. 2017 19:54:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data

Ano potvrzuji. Já jsem se pokusil navíc vytvořit vlastní styl (např Moje Zelená) to se zdařilo ale styl je nikoliv úpravou původní "Zelená" ale "Výchozí styl".

     Těžko určit jestli je to chyba. Stejně se chová i Apache. Faktem je, že tabulka se dělá také jako prázdná a následně se vyplní. Tohle jde udělat při tom vyřazení formátu textu > vložit prázdnou naformátovanou tabulku > zapsat text - ale netestoval jsem jestli to vydrží přes uložení.
     Dodatečné přeformátování lze úspěšně aplikovat jen na vyřazený text ve Výchozím stylu. Úlohu při tom může hrát i OS ale věcně není důvod aby byl text diskriminován popsaným způsobem. V nápovědě nic nenaznačuje, že jde pouze o tabulky kalendářů respektive čísel.
     Takto se formátují zejména asi tabulky které nelze použít pro grafy - tedy tabulky s textem. Barevnost grafů je dána jinak. A barevná tabulka tak doplňuje přehlednost kdy graf použít nelze a je potřeba prezentace.

Editoval neutr (19. 10. 2017 19:56:56)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí