Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 10. 2017 09:34:03

czsars
Člen
Registrace: 22. 1. 2016
Příspěvků: 53

Buňka s největším počtem znaků

Zdravím, jde prosím nějak zjistit, ideálně seřadit podle velikosti sloupec s největším počtem znaků? Díky moc za radu

Offline

#2 15. 10. 2017 11:01:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Buňka s největším počtem znaků

Lze to udělat asi jen za pomoci dalších sloupců. Každý jednotlivý sloupec potřebuje svou kopii kde bude vzorec =LEN(buňka sloupce). Na pomocném sloupci se pak dostanete k informaci kolik znaků ten - který sloupec obsahuje.


     Jiným řešením by byla psaná funkce (makro) které by to spočetlo stejně jako =SUM(). To by neměl být problém. Další možností kterou ale dnes do večera nemohu ověřit je maticový vzorec. Toto řešení jsem nikdy netestoval, ale mohlo by to fungovat.


     Pokud se do večera nikdo neozve - vytvořím řešení nějakým způsobem aby to odpovídalo potřebám. (Buď matice nebo funkce). Žádný velký problém to není. Pokud by to musela být funkce byla by jen lokálního charakteru. Fungovala by jen v konkrétním sešitě. Dala by se sice postavit jako globální ale to je celkem nebezpečné protože se použije jistě jen někdy. Když by se Vám to povedlo zavolat nechtíc budete se divit co to je.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 10. 2017 15:46:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Buňka s největším počtem znaků

Podívejte se na toto : Počet znaků ve sloupci


      Řešení obsahuje klasické provedení pomocnými sloupci a také řešení maticovými vzorci. Takže je možné obě řešení porovnat (výsledky). Matice se zadávají v editačním módu pomocí Ctrl+Shift+Enter ale chce to "cvik". Jinak to lze udělat pomocí dialogu "Průvodce funkcí" kam se napíše vzorec například =SUM(LEN(A1:A33)) a zaškrtne se matice, potvrdí a je hotovo. Výsledek pak musí vypadat takto :

{=SUM(LEN(A1:A33))}

Editoval neutr (15. 10. 2017 15:48:58)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí