Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 10. 2017 16:54:49

jbr
Člen
Registrace: 5. 10. 2017
Příspěvků: 4

Writer - poloha čáry v záhlaví

V posledních verzích LO se mi u některých souborů (uložených jako .doc) mění poloha čáry vložené do záhlaví. Původně vodorovná čára se při otevření souboru vždy změní na šiknou. Neví někdo, čím to je?

Offline

#2 5. 10. 2017 18:36:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Writer - poloha čáry v záhlaví

Tohle by asi chtělo vidět - postněte ukázku - soubor po konverzi, nebo před konverzí. Může být prázdný a měl by obsahovat tu šikmou čáru.


      Jde o to co je to za čáru. Ale nejspíš za to může zapnuté OpenGL v nastavení. Pošlete ale raději ukázku přes "ulozto.cz", či přes jiný portál. Může to být také chyba jiného typu. (OpenGL a podobně OpenCL je užívání grafické karty a jako takové má spoustu závad - ale může to být jiný typ chyby). V nastavení LO je to celkem na 3 místech. Prohledejte a testujte nastavení :
NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBRE OFFICE > ZOBRAZENÍ
NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBRE OFFICE > OpenCL
      Ale raději opravdu pošlete ukázku kterou mohou ostatní potvrdit jako chybu a nahlásit na BugZillu.

Editoval neutr (5. 10. 2017 18:39:16)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 10. 2017 06:26:15

jbr
Člen
Registrace: 5. 10. 2017
Příspěvků: 4

Re: Writer - poloha čáry v záhlaví

Nahrál jsem na ulozto: https://ulozto.cz/!Q1q9FaWlf9Oc/test-doc
OpenCL ani OpenCl nemám zapnuté

Offline

#4 6. 10. 2017 08:17:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Writer - poloha čáry v záhlaví

Je to dost divná čára. Musíte zvolit :
ZOBRAZIT > NÁSTROJOVÉ LIŠTY > KRESBA
     Následně vybrat šipku (úplně vlevo je to výběr úseku). Tedy konkrétně vytvořit kolem čáry rámeček. Teprve nyní se čára aktivuje jako objekt kresby. Dostane modré "konce". Nyní můžete tuto čáru editovat - tedy smazat, ztenčit, zesílit, přebarvit nebo narovnat ap. Originál je ukotven ke znaku, ale začíná na hodnotě mínus což ji zřejmě dostává mimo zorné pole navigátoru.


     V tom je ten problém - navigátor žádný objekt kresby nevidí. Takže to je nejspíš důvod spolu s možností že v originále byla čara na pozadí. To se ale v LO ani AOO také nedá zjistit.

Editoval neutr (6. 10. 2017 08:21:14)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 6. 10. 2017 09:51:11

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Writer - poloha čáry v záhlaví

Je to tedy hodně divná čára. Ve vlastnostech jsem upravil otočení -0,77° na 0, tak se srovnala. Po uložení v .doc a opětovném otevření ukazuje otočení -1,55°, tedy ještě horší. A po každém uložení a otevření v .doc se úhel otočení zvětšuje.
Když to uložím v .odt, tak i po znovuotevření je čára vodorovná.
Já bych čáru od kraje ke kraji řešil pomocí dolního ohraničení odstavce. To neujede.

Editoval Netwalker (6. 10. 2017 09:58:49)

Offline

#6 7. 10. 2017 14:43:54

jbr
Člen
Registrace: 5. 10. 2017
Příspěvků: 4

Re: Writer - poloha čáry v záhlaví

Protože jsem nepřišel na to, v čem je problém (v dřívějších verzích bylo chování zcela korektní), vyřešil jsem čáru jak radil Netwalker - dolním ohraničením odstavce (to funguje bez problémů).

Offline

Zápatí