Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 9. 2017 22:49:21

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Je možné přesunovat obsah buňky přetažením? VYŘEŠENO

Je možné přesunovat obsah buňky přetažením?
Označím-li buňku a umístím kurzor do pravého spodního okraje, změní se na křížek. Táhnu-li buňku, označují se postupně
všechny další buňky. Pustím kurzor, obsah té první označené se zkopíruje do všech ostatních.
To ale nechci. Potřebuji obsah jedné označené buňky přesunout přetažením do jiné buňky. Podobně jako je to v Excelu. Je toto v Calcu možné?
Děkuji.
(Mám LO verze 5.4.1.2, Windows 10)

Editoval TAP (29. 9. 2017 12:19:11)

Offline

#2 29. 9. 2017 08:38:43

kantor
Člen
Registrace: 19. 10. 2008
Příspěvků: 16

Re: Je možné přesunovat obsah buňky přetažením? VYŘEŠENO

Ano, je to možné.
Kliknutím na buňku a tažením se označuje oblast.
Pro přetažení jediné buňky je třeba ji nejdříve "vybrat": kliknu na ní a přesunu se na vedlejší a hned zpět. Vybraná buňka není nyní "bílá" ale "světle modrá", stejně jako bývá označená vybraná oblast buněk.
Takto vybraná buňka se může myší přetahovat na jiné místo.
Ověřeno v LO 4.4.3 (W7)
Jiří

Editoval kantor (29. 9. 2017 08:40:50)

Offline

#3 29. 9. 2017 08:59:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Je možné přesunovat obsah buňky přetažením? VYŘEŠENO

Myslím že jde o neúplný popis problému. Jedná se Vám o náhradu Ctrl+X a následně Ctrl + V, nebo přesuny při editačním módu? Podle popisu nejde o editační mód.


     Já dnes nejsem u svého stroje, ale u příbuzných kde není LO ani AOO. Zeť má kvůli zaměstnání MSO 2007 a tak jsem popisovanou funkcionalitu otestoval. Popsal jste to celkem nepřesně.
A - Kopírování se dělá tažením za křížek který se zobrazí v pravém dolním rohu (vysloveně znaménko +).
B - Přesouvání se dělá také křížkem, ale zcela jiným nežli kopírování. Tento křížek je větší nežli plus a je to osový kříž (na konci ramen šipky).
     Na osový kříž se najíždí na úsečkách rámečku - nikoliv v pravém dolním rohu. Opravdu to funguje. Pohříchu z paměti nevím jestli jde toto podobně u LO (AOO), ale vím že to funguje v editačním módu.
     Editační mód - když se rozklikne vzorec, vybarví se svázané buňky respektive úseky buněk. Takto označené buňky či úseky lze upravovat podobně tažením za křížek v pravém dolním rohu. Pokud chceme přesunout odkázaný úsek stačí zajet nad úsek kde se objeví "ručička". Stisknutím myši úsek přetáhneme (tedy nikoliv obsah ale odkaz).


     Je mi to celkem trapné ale musím doporučit abyste Vy, nebo někdo jiný otestoval Calc takto :
- Najeďte kurzorem na rámeček mimo pravého dolního rohu. Pokud vyskočí ručička.
- Stisknout levé tlačítko (při standardním nastavení myši) a pokuste se táhnout.
     Pokud se objeví ručička je téměř jisté že to lze udělat. Jen je možná nutné stisknout ještě nějakou klávesu. Také je pravděpodobné, že by tato funkcionalita mohla být volitelná v nastavení. To může být celkem složité. Já se dostanu domů až nejdříve v neděli večer. Takže když se nikdo nepřipojí a nezodpoví - ozvu se v pondělí.


PS - omluva zejména Kantorovi :
     Nežli jsem to dopsal odpověděl Kantor. Jen upřesním, že to vymodření už je prakticky nastavení editačního módu. K editaci obsahu by stačilo kliknout do příkazové řádky. K přesouvání se klikat do příkazové řádky nemusi.

Editoval neutr (29. 9. 2017 09:36:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 29. 9. 2017 10:25:40

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Je možné přesunovat obsah buňky přetažením? VYŘEŠENO

v Calcu se pro přesouvání buněk nemusíte 'chytat' okraje, stačí stisknou a táhnout kdekoliv ve vybrané oblasti. Vybrané buňky lze tažením přesouvat několika způsoby:
1. přetažením při současném stisknutí tlačítka myši -> obsah se přesune na novou pozici
2. přetažením při současném stisknutí tlačítka myši a stisknuté klávese Ctrl -> obsah se zkopíruje na novou pozici
3. přetažením při současném stisknutí tlačítka myši a stisknuté klávese Alt -> obsah se přesune a vloží na novou pozici, přičem se okolní buňky posunou (např. při přesouvání celého sloupce se vloží sloupec)
4. - ... dále je možno použít i kombinace Ctrl + Alt a Shift + Alt -> tyto kombinace a jejich funkcionalitu je dobré vyzkoušet.

Offline

#5 29. 9. 2017 12:18:35

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: Je možné přesunovat obsah buňky přetažením? VYŘEŠENO

Všem děkuji za odpovědi, popisoval jsem problém, jak mi mé slabé duševní síly stačily, a jsem rád, že to nakonec bylo srozumitelné smile.
Jedná se tedy o trochu odlišný systém, než v Excelu, kde po označení buňky stačí ukázat kurzorem na její okraj a táhnout. V Calcu je třeba buňku vybrat tažením kurzorem do jiné buňky a zase zpět, a potom lze přesunout buňku novým kliknutím a tažením za jakékoli místo, nejen za okraj.
Ještě jednou všem děkuji.

Offline

Zápatí