Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 9. 2017 12:31:00

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Požadovaný formát schránky není dostupný

U mnoha obrázků z Google, když se jednou rozklikne a dá se pravým tlačítkem kopírovat http://prntscr.com/gk6r6f a pak ve Writeru pravým tlačítkem vložit, tak to píše že požadovaný formát není dostupný http://prntscr.com/gk6qx5. Dříve to nedělalo, dost mi to obtěžuje. Nevíte, jen to bug nebo se dá někde nastavit? Když se kopíruje jen náhled obrázku, tak to jde. Když se přetahuje, tak to jde taky. Jen to vkládání přes schránku v polovině případů nejde.
Díky.
LO 5.4.1.2.

Offline

#2 12. 9. 2017 16:46:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Požadovaný formát schránky není dostupný

Tohle asi chyba LO nebude. Záleží jaký prohlížeč je použit Google Chrome, Firefox, nebo každý jiný může stejné stránky portálu Google zpracovávat různě. Je otázkou také vlastní formát obrázku a zejména zda a jak je na Google uložen.
     Schránka vidí jen obrovské pole pixelů. Pokud nevidí jak je to formátované tak spotřebuje mnoho paměti a často si musí ještě odložit (na stránkovací paměť). Když potom nemá celý obrázek tak to asi neumí spojit. Schránka nemusí dávat jen do Writeru, a proto je asi vhodné otestovat například program malování ve Windows, nebo něco podobného.
     Při ukládání musí přiřadit správný formát jinak LO neumí přiřadit filtr. Při přetahování, nebo zadání odkazu se zřejmě načte nativní formát a podle něj se řídí vkládání.
     Možná by pomohlo tentýž postup který ve Writer selže opakovat několikrát za sebou přímo ve Writer - jestli se to stane vždy s tím samým obrázkem. Totéž pak otestovat pomocí Draw. Dá se tak zjistit jestli je to jen na straně LO, nebo jestli je to nějaká vyšší moc, respektive Draw otestuje nezávislý import bitmapy. Draw je především vektorový, ale bitmapu také umí. Teoreticky by měl být Writer na bitmapy lepší.


     Také bych si tipnul že by bylo snadnější namapovat URL - a načítat podle možností Writer jak objekt, tedy pomalu a systematičtěji a nakonec odkaz rozpojit. Vám jde ale jistě jen o nejrychlejší postup.
     Podle mne je nejrychlejší přetahování. Když budete mít Writer na liště (i když na pozadí) - stačí zatáhnout až nad ikonu a Writer se otevře na popředí. Když nad ním obrázek pustíte hopne na kurzor, nebo spíš na znak či stránku. Takže snad je vhodnější nastavit objekty jako kotvy na znak aby se s tím dalo hýbat (myslím že je to implicitní nastavení). Když ne tak je přesouvání obrázku nepříjemné, ale jde to také rychle zejména pomocí klávesových zkratek. Faktem je že možná stačí změnit prohlížeč ap.
     Jestli stejnou věc Draw zvládne, program malování také a Writer ne, může jít o chybu Writeru. Jestli To nezvládne ani Draw - není k dispozici zřejmě vhodný filtr. Jestli to nezvládne ani malování (původně PaintBrush) tak může jít možná o chráněný obrázek - zákaz kopírování a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 9. 2017 17:34:48

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: Požadovaný formát schránky není dostupný

No, nevím, proč do toho taháte Draw. Když to jde přetahováním  a nejde Copy&Paste tak je asi chyba ve writeru. Navíc, v předchozí verzi toto takto masivně nedělalo. A ze zřejmých příčin prostě potřbuji, byl bych nejradši, kdyby fungovalo copy&paste, protože je to takové universální, dá se na to spolehnout celkem všude.

Tak snad napoví i někdo jiný, jestli to dělá i někomu jinému.

Offline

#4 13. 9. 2017 15:49:03

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006
Příspěvků: 41

Re: Požadovaný formát schránky není dostupný

Nezmínil jste se, jaký používáte OS.

V Linuxu (Kubuntu 14.04 LTS) s FF 55.0.2 (64 bitů) a LO 5.4.1.2 mi to funguje - přes menu z pravého myšítka, Kopírovat obrázek ve FF a následně Vložit ve Writeru. Viz screenshoty na http://www.jpeg.cz/images/2017/09/13/T1Ku2.png a http://www.jpeg.cz/images/2017/09/13/N5rFn.png .

Ono jaksi Ctrl+C používat tam, kde nemám jasně vymezený objekt kopírování, je trochu nesmysl... No a pokud funguje drag&drop (mně v Linuxu v tomto případě ne), tak z hlediska rychlosti je to asi bezkonkurenční.

Ještě glosa: kolega neutr je mimořádně ochotný a znalý a myslím, že bez něj by toto fórum bylo úplně někde jinde. Tak si zkuste rozmyslet, jakým způsobem reagujete na jeho odpověď. Já osobně bych vás....víte co a kam.

Offline

#5 14. 9. 2017 10:37:20

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Požadovaný formát schránky není dostupný

@JirkaZ
Pokud je diskutována možná chyba + žádost o otestování, pak se občas objeví příspěvek, který přidává "dobré rady", jako že to v jiném programu funguje nebo že zvolený postup je nevhodný a lze to obejít. Není to ojedinělé, podobné příspěvky se objevují i na bugzile. Chápu, že občas to tazatele otráví.

Původně jsem chtěl reagovat po otestování, zatím mám staré verze a málo času na upgrade.

Offline

Zápatí