Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 9. 2017 07:13:38

milucernochova
Člen
Registrace: 6. 9. 2017
Příspěvků: 4

Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

Zdravím, už jsem zoufalá. Při otevírání buď .odt nebo .docx to hodí tuto hlášku: "Dokument 'aaaa' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému od

Otevřete dokument jen pro čtení, nebo ignorujte vlastní zamknutí souboru a otevřete dokument pro úpravy."
Otevřu to pro úpravy, ale už to neuložím. Vždy jen jako nový soubor. Prohledávala jsem všechna nastavení, googlovala, několikrát odinstalovávala a nic nefunguje. Soubory jsem si nikde sama nezamkla. Žádné hesla nikde nemám. Ale vím asi, čím problém vznikl. Když jsem si přendavala ssd disk ze starého počítače do nového.
Může někdo poradit? Díky moc.

Offline

#2 7. 9. 2017 09:25:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

Ano ale musíte postupovat tak jak jste uvedla, jen s tím že si nejprve zkopírujete původní název.
     Můžete také otevřít jen pro čtení a zvolit povolení úprav a tuto kopii uložit pod mírně upraveným názvem, nebo do jiné složky. Jde o to co Vám víc vyhovuje.


     Otevřete kopii a hned dáte uložit dialogem vybrat kam a vložit do okénka původní název, nebo lépe k původnímu názvu přidat například podtržítko nebo číslici a podobně. (Původní název "MůjSoubor" uložíte jako "MůjSoubor_k", nebo "_MůjSoubor" a nebo "MůjSoubor1" čímž si dáváte sama pro sebe info, že jde o kopii kterou jste musela vytvořit).
     Přičinou nemusí být jen změna URL vlivem přemístění disku. Pravděpodobně by to nemusely dělat všechny soubory, ale jen takové, které zůstaly otevřené po chybě, nebo pádu systému na původním stroji.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 9. 2017 09:32:25

milucernochova
Člen
Registrace: 6. 9. 2017
Příspěvků: 4

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

takto to doposud řeším, ale přece nechci stále přeukládat jeden soubor... hmm Chci uložit současný soubor - jen Ctrl+S a nic víc... Ale to mi nedovolí. Nedovolí to ani na nově vytvořené soubory. Je to nehorázný vopruz... hmm S prominutím.

Offline

#4 7. 9. 2017 11:53:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

Problém asi bude s tím, že máte starou instalaci která "neví kde je". Chtělo by to přeinstalovat - stejně máte asi starou verzi LO (AOO).
     Jde o to zda máte LibreOffice, nebo Apache OpenOffice a na jakém operačním systému. Starý disk čte stále HW původního stroje, takže většinou se nedává jako první disk. Obvykle se přeinstaluje nový disk s OS a na ten se potom natahají složky dokumentů. Potřebujete například prověřit ovladače a podobné věci. Jestli Vám zlobí jen toto, tak by mohla opravdu stačit jen nová instalace LO, nebo AOO.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 8. 9. 2017 07:34:41

milucernochova
Člen
Registrace: 6. 9. 2017
Příspěvků: 4

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

teď jsem to přeinstalovala na verzi 5.4.1.2. a problém je stále stejný sad

Offline

#6 8. 9. 2017 07:46:58

milucernochova
Člen
Registrace: 6. 9. 2017
Příspěvků: 4

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

takže jsem si stáhla Apache OpenOffice a už to je v pohodě smile

Offline

#7 8. 9. 2017 08:20:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

Když to funguje po přechodu na jiný systém (AOO) tak přichází v úvahu původní nastavení Libre Office. Neměla jste například nastaven start LO při startu?

     Možná by stačilo ve Vašem profilu smazat složku Libre Office. Sama by se nastavila, ale doporučuji znovu spustit instalaci LO jen s tím že by měla vyskočit nabídka OPRAVIT. LO a AOO můžete mít nainstalované vedle sebe a budou chodit (jen zaberou víc místa).
     LibreOffice má totiž lepší podporu pro dokumenty MSO a má mnoho vychytávek. AOO je konzervativnější, ale celkem stabilnější. Dost lidí používá oba balíky. Když v jednom něco nejde, je možné to otestovat na tom druhém a dost často to vyjde.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 8. 9. 2017 14:18:32

kantor
Člen
Registrace: 19. 10. 2008
Příspěvků: 16

Re: Dokument 'xyz' je vámi zamčen pro úpravy na jiném systému

Mám stejný problém, LO 5.4 při otevírání souboru hlásí stejnou hlášku (viz. výše), nepomohla ani odinstalace a následná nová instalace, ani oprava, dokonce nepomohlo ani odmázání všech složek s LO. Problém nastal u mne pravděpodobně v důsledku nějaké "ochrany" programu AVG,...
Nainstaloval jsem předchozí verzi  LO 4.4. .. a zde problém není, také AOO 4 funguje normálně.
Teď čekám na novou řadu LO 6.
Jiří

Offline

Zápatí