Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 7. 2017 09:16:14

klacek
Člen
Registrace: 14. 7. 2017
Příspěvků: 5

Zvětšení vloženého obrázku [VYŘEŠENO]

Dobrý den

Přešel jsem z verze OpenOffice 3 na verzi 5.1.6.2. Do dokumentu jsem dříve mohl vložit obrázek(Vložit-obrázek-ze souboru- .png). A tento jsem si mohl podle potřeby zvětšit či zmenšit tak, jak jsem potřeboval.
V nové verzi O.O. sice mohu objekt(obrázek) vložit, ale to samotné zmenšení/zvětšení probíhá tak, že se dělá jakoby výřez toho obrázku. Např.: Chci ho zmenšit, kliknu v rohu za čtvereček a táhnu do středu. A namísto, aby se obrázek celý zmenšoval, tak se pouze zmenšuje jeho viditelné ohraničení(ořez).

Mohu se prosím zeptat, jak docílit stavu, jenž fungoval v té starší verzi OO?

Starou verzi jsem provozoval na Mint 13 a nyní jsem přešel na Mint 18.1

děkuji
Petr

Editoval klacek (14. 7. 2017 11:45:48)

Offline

#2 14. 7. 2017 10:28:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zvětšení vloženého obrázku [VYŘEŠENO]

Mělo by to jít pomocí kontextového menu (pravé tlačítko myši, ale nevím jestli to máte takto nastavené). Vyberete UMÍSTĚNÍ a otevře se okno pro editaci velikosti a umístění. Totéž lze zavolat z hlavní nabídky. Není to sice tak jednoduché jako tahat za růžek ale je to řešení.

Editoval neutr (14. 7. 2017 10:29:08)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 7. 2017 11:44:06

klacek
Člen
Registrace: 14. 7. 2017
Příspěvků: 5

Re: Zvětšení vloženého obrázku [VYŘEŠENO]

děkuji za nápovědu. Nicméně takto to nefungovalo. Všiml jsem si, že když obrázek do editoru přetáhnu ze složky, tak má ty čtverečky okolo zelené. Ovšem když je vložím přes nabídku(ať už pravým, nebo z hl.nabídky), tak má ty čtv.modré! A tyto modré nejdou zmenšit ani dle tvé rady(pouze ořezat). Ale ty zelené jdou i když tahám za ty čtverečky.
Či-li problém je prozatím vyřešen, i když trochu jinak. Ale každopádně děkuji za pošťouchnutí myšlenky, jak to udělat jinak smile

Petr

Offline

#4 14. 7. 2017 12:05:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zvětšení vloženého obrázku [VYŘEŠENO]

To přetažení by mělo mělo být také na několik způsobů. Když se to dělá z galerie tak to lze přetáhnout jako "embedding", nebo jako odkaz.
     Modré úchopové body by měly značit možnost otočení a deformace. Opětným poklepáním by se měl "mód" editace změnit. Máte pravdu že by tato vlastnost měla jít nastavit. Já mám ale Ubuntu kde Apache Open Office nemám. AOO mám pouze na Windows. Lépe se to dá zřejmě upravit pro Libre Office. Linux Mint vůbec neznám i když mám k dispozici 3 stroje a na všech mám Ubuntu. Ještě jsem se nedokopal k tomu abych si pořídil více druhů Linuxů.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí