Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 5. 2017 20:48:44

MisoK
Člen
Registrace: 8. 5. 2017
Příspěvků: 2

Svojvoľná zmena v poli Dátum

Dobrý deň. Vo formulári databázy mám jedno z polí Dátum. Všimol som si, že zadaná hodnota sa po ukončení pridávania záznamov a zavretí databázy svojvoľne zmení. Miesto zadaného dátumu sa následne zobrazuje dátum posunutý o 2 dni dozadu. Má byť napr. 31.8.2016 a zobrazí 29.8.2016. Kde môže byť problém prosím? verzia LO 5.2.6.2. Ďakujem za radu

Offline

#2 9. 5. 2017 09:18:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Svojvoľná zmena v poli Dátum

Tento problém souvisí s nastavením Calcu. Je to sice divné ale databáze samy o sobě nemají nastavení jako ostatní programy. Proto se to přebírá právě z Calcu který je také v podstatě velice "příbuzný" s databázemi (jeho motorem jsou databáze).
     Například pro LibreOffice je to na položce NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBRE OFFICE CALC > VÝPOČTY. Je tam možnost zvolit :
buď :   12/30/1899 [výchozí > to by mělo být správné]
nebo :  1/1/1900
a nebo : 1/1/1904


     Podívejte se a otestujte.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 7. 2017 20:16:39

MisoK
Člen
Registrace: 8. 5. 2017
Příspěvků: 2

Re: Svojvoľná zmena v poli Dátum

Ďakujem za radu. ozývam sa po čase, doteraz som to nemal čas riešiť. To nastavenie zdá sa, je identické, ako píšete. jediný rozdiel je, že v tom prednastavenom móde nie je poradie mesiac/deň/rok ale deň/mesiac/rok. Možno v tom okne nemám zaškrtnuté ešte niečo iné, dôležité. Neviem poslať PrtScn.

Offline

#4 2. 7. 2017 21:17:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Svojvoľná zmena v poli Dátum

To pořadí YYMMDD nebo DDMMYY celkem není podstatné. Základ je ve v americkém formátu datumů, ale ve skutečnosti se formát přizpůsobí národnímu prostředí. Důležitý je datum startu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí