Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 6. 2017 22:05:40

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Podmíněné formátování a sada ikon

Zdravím.

Chci se zeptat, zda by mi uměl někdo poradit, jak v Libreoffice v buňkách, které jsou naformátovány jako procenta (přičemž hodnoty jsou od -100% až 100%) v podmíněném formátování nastavit, aby se v buňce pro interval -2% až 2% zobrazil symbol zeleného kolečka s bílou "fajfkou" a pro ostatní hodnoty červené kolečko s křížkem? Uvedené symboly jsem našel ve volbě "sada ikon" jako "3 symboly 1", ale absolutně nechápu, jak požadovaného efektu docílit. Navíc mě hodně mate, že když otevřu soubor vytvořený v Excelu, tak se sice zobrazují požadované ikony, ale pokud se v buňce pokusím podmíněné formátování upravit, tak tam mám místo "3 symboly 1" nastaveno "3 vlajky". Přisuzuji to částečné nekompatibilitě obou programů.

Bude mi tu tedy někdo schopen poradit, jak vlastně sada ikon u podmíněného formátování vůbec funguje. Potřebuji dva konkrétní symboly a interval. Lze toho docílit?

Offline

#2 11. 6. 2017 04:55:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

S tímto jsem se ještě nesetkal, ale znám podobný postup. Do podmíněného formátování se ale nedávaly přimo obrázky, ale speciální znaky které podobu těchto obrázků mají. Bohužel jsou jen černobílé.
     Název "3 symboly v 1" napovídá že by mohlo jít o ekvivalent checkBoxu se třemi stavy - což opravdu také popisujete ne sice jako volbu ale výsledek vyhodnocení podmínky. Možností je více. Může jít také o makro které funguje pod MSO i LO (možná také AOO). Mohla by to být také verze automatické opravy - ale já vůbec netuším jak na to. Musel bych začít nazelené louce a testovat vše možné.
     Pakliže Vám to funguje i v Calcu tak by mne zajímal původní zdroj a snad postup pro Calc dovodím z toho Vašeho vzoru. Postněte sem prosím vhodný příklad. Nejlépe přes portál "uložto.cz", "LeteckáPošta.cz" a podobně.

Editoval neutr (11. 6. 2017 05:03:19)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 6. 2017 10:04:31

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

Děkuji, za poměrně rychlou reakci. Až si během dne vyšetřím trochu času, nějak to z těmi obrázky na ukázku, o co přesně jde, udělám.

Offline

#4 11. 6. 2017 17:48:08

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

Nastavuje se to zde Formát -> podmíněné formátování -> Sada ikon -> ...
Bohužel se mi nepodařilo nastavit rozmezí tak jak jej popisujete. Nabízí se zde pouze vývoj malý, větší, největší, ale možná se vám to přes nějakou difinci vzorcem podaří.

EDIT:
Jde to jednoduše pokud se smíříte s tím že hodnoty -100 - -2 budou červený symbol, hodnoty -2 - +2 budou žlutý symbol a hodnoty +2 - +100 budou zelený symbol.

K podmínkách je zapotřebí nastavit hodnoty, v případě nastavení procent se uvažuje že nejnižší hodnota výběru je 0% a nejvyšší hodnota je 100%

Editoval ludviktrnka (11. 6. 2017 17:54:05)


LibreOffice 5.4.

Offline

#5 11. 6. 2017 18:05:43

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

Tak než jsem to stihl připravit, tak už mi odpověděl pan trnka a vlastně mi potvrdil to, co tuším - že v calcu toto nebude možné. Aby si ostatní udělali představu, o co mi přesně jde, mohou se podívat na mé stránky, kde jsou k tomu i obrázky.

to ludviktrnka: Bohužel, já chci dosáhnout pouze těchto dvou konkrétních ikon, a je to jen z toho důvodu, že kolegové v práci pracují v Excelu a takto rozlišují přípusné a nepřípustné odchylky. Ale i tak děkuji za snahu a ochotu pomoci. Prostě to budu dělat jako doposud - data si v klidu zpracuji v calcu, pak hotový soubor převedu do Excelu a dodělám tam to podmíněné formátování...

Offline

#6 11. 6. 2017 18:25:17

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

... zkrátka calc a excel není 100% kompatibilní, což je samozřejmé. Evidentně v tomto případě měli tvůrci calcu namysli pouze škálování nikoli rozlišení na ano/ne.

Editoval ludviktrnka (11. 6. 2017 18:32:49)


LibreOffice 5.4.

Offline

#7 11. 6. 2017 18:36:26

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Re: Podmíněné formátování a sada ikon

Jo, s tím tak nějak počítám.  Mě jen hodně zmátlo, že i calc naprosto přesně zobrazil ikony, když jsem otevřel sešit z excelu, takže jsem začal pátrat po tom, jestli to jde udělat nativně i v calcu. Ono je totiž pikantní, že když jsem v calcu kopíroval formát té buňky vytvořené v excelu, tak to přesně fungovalo, jak jsem chtěl....

Editoval becherekmg (11. 6. 2017 18:38:57)

Offline

Zápatí