Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 6. 2017 07:19:28

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Rozmazané LO?

Dobrý den,
  podnikl jsem další pokus o přechod z AOO na LO. LO je však nějaké rozmazané / neostré ... mám na mysli písma v dokumentech i rozhraních v porovnání s písmy ostatních programech (AOO, TB, FF, průzkumník ...). Čím by to mohlo být a co mám zkusit přenastavit?

Offline

#2 9. 6. 2017 07:54:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Rozmazané LO?

Pokuste se o tz vyhlazení písma. Je to MOŽNOST > LIBRE OFFICE > ZOBRAZIT > Zaškrtnout "použít vyhlazení" (sloupec grafický výstup). Týká se to obecnějšího nastavení grafiky.
     Na stejné nabídce položka PÍSMA se pokuste povolit "Proporcionální písma" - je to asi předposlední řádek a implicitně je tam zaškrtnuta volba "pouze neproporcionální čísla".
     Jinak můžete také otestovat nastavení jiných fontů v položce WRITER > ZÁKLADNÍ PÍSMA > vyberte jiný font.

Editoval neutr (9. 6. 2017 07:55:29)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 6. 2017 11:09:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozmazané LO?

Díky,
v zobrazení mám zatrženo "použít hw akceleraci" i "použít vyhlazení". Nepozoruji rozdíl oproti tomu když jedno nebo obojí vypnu - furt je to stejně rozmazané.

Jak na to koukám tak je asi použitý jiný hinting. Z AOO si pamatuju že někdy někde byla volba "použít systémová písma" ... nenašel jsem, není to někde schované?

Offline

#4 9. 6. 2017 11:46:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Rozmazané LO?

Možná by pomochlo Libre Office > ZPŘÍSTUPNĚNÍ > Parametry pro zobrazení s vysokým kontrastem. Nastavení základního písma je u Libre Office > WRITER > ZÁKLADNÍ PÍSMA. Tam je vše nastaveno na LIBERATION SERIF. Pokud to změníte tak můžete dole tlačítkem vše vrátit na tuto volbu.
     Podle mých zkušeností pokud jste pod Linuxem tak může být problém s rozpoznáním HW. Já například používám Linux v drtivé většině případů (mám doma puštěny až 3 stroje - dnes jenom 2). Jeden drtí obrovská množství dat - pod Linuxem protože tam běží výpočty 2x rychleji. Ten druhý mám přepnutý z Linuxu do WXP (nyní) protože když jsem na fóru potřebuji nejnovější verze jak AOO, tak LO. Proto to dělám na Windowsech.
     Jinak přepínám na Linux kde programuji a podobně. Také mám většinu přihlašovacích údajů na Win. Často kopíruji mezi browsery, ale vždy většinou na jednom systému mám něco navíc. To pak hledám jinde samozřejmě marně.
     Ale proč to píšu. Na všech strojích používám připojení k netu drátem. Mám při tom dobrou WiFinu kterou ale ne a ne nakonfigurovat v Linuxu. Je potřeba znát grafickou kartu a podobně.


     Takže pokud máte nějaké velké rozlišení na monitoru, je možné že Váš systém neumí vzít data z grafické karty. S tím Vám ale nepomůžu. Jsem sice příhlášený na Ubuntu a chdím tam. Jsou tam ale opravdu hovada tak se na nic neptám - jen hledám starší příspěvky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 9. 6. 2017 11:49:29

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Rozmazané LO?

setkal jsem se s něčím podobným (ne LO) ve Win8.1 a Win10. Stačilo ve Win zkontrolovat systémové nastavení displeje (rozlišení) a příp. upravit zvětšení nebo zmenšení zobrazení na 100% (bylo to myslím v individuálním nastavení). Někdy ale stačilo se pouze odhlásit od spuštěného profilu ve Win a znovu se přihlásit a zobrazení pak bylo v pořádku.

Offline

#6 12. 6. 2017 11:02:34

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozmazané LO?

pro info:
- systém: W7 64 bit
- rozlišení monitoru je nativní
- true type ve windows zapnuté a vybrané
- všechny písma GUI - jak windows tak programů mimo LO jsou OK
- jenom LO je rozmazané / špatně zahintované

... tak si holt zvyknu smile

Offline

Zápatí