Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 5. 2017 14:38:36

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

převod obsahu buňky z jednoho listu na druhý - VYŘEŠENO

Zdravím. Akutně řeším problém.Potřebuji upravit tabulku vytvořenou pravděpodobně v Exelu. Jedná se o účetní uzávěrku v hospodě. Potřeboval jsem přidat řádky, ale nedaří se mi zvládnout převod názvu položky z listu na list. Použitý vzorec: =$začátek.A39 mi nefunguje ("začátek" je název prvního listu).Místo třeba položky VODKA se mi zobrazí ten vzorec. Poradí někdo jak z toho vybruslit prosím?
Ještě doplním že se jedná o OpenOffice 4.

Editoval Zephyr (22. 5. 2017 15:44:23)

Offline

#2 22. 5. 2017 14:58:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: převod obsahu buňky z jednoho listu na druhý - VYŘEŠENO

Mělo by stačit :

=začátek.A39

    Ten dolar na začátku je zřejmě zbytek absolutní adresy. Dál je důležité podívat se jaký má buňka kde je ten vzorec formát. Podívejte se na FORMÁT > BUŇKY > KARTA ČÍSLA > formát musí být čísla nebo vše. Je možné že tam máte text - pak vzorec nefunguje. S tím si pak musíte pohrát.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 5. 2017 15:04:05

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: převod obsahu buňky z jednoho listu na druhý - VYŘEŠENO

formát byl opravdu text. Ale ani přenastavení na čísla, nebo vše nepomohlo :-/
ten dolar jsem kopíroval podle předchozího řádku, kde to funguje.

Editoval Zephyr (22. 5. 2017 15:04:58)

Offline

#4 22. 5. 2017 15:28:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: převod obsahu buňky z jednoho listu na druhý - VYŘEŠENO

Dolar značí absolutní adresování. Takže když je dolar před názvem listu tvrdě ukazuje na list "začátek". To je celkem nesmyslné. Dělá se to například pro :
$A1 - zafixovaný sloupec A
A$1 - zafixovaný 1. řádek
$A$1- zafixovaná buňka A1
     Při zafixování listu nedojde k přepisu na jiný list, ale možnost kopírovat buňky se zafixovaným sloupcem nebo řádkem smysl mají. Ale Váš problém není v tom dolaru.


     Buňka ve které je nefunkční vzorec se musí přeformátovat a to není až tak jednoduché. Když tam zadáte dialogem formát číslo, nebo vše, tak ještě musíte smazat jednoduchou uvozovku která je na začátku a není vidět. Takže otestujte postup :


     Přeformátejte dialogem na formát "vše", nebo číslo. Následně se postavte mezi rovnítko a dolar. Nyní šipkou Backspace smažte dvakrát do leva. Následně znovu napište rovnítko.
     Můžete také překopírovat vzorec který funguje do buňky kde to nefunguje. Když budete mít štěstí bude směřovat správně, ale spíš ho budete muset ručně přepsat aby vedl na A39.


     Další možnost je dát vedle buňky která nafunguje vzorec =Value(buňka s chybou). Jenže výsledek dostanete jinde.

Editoval neutr (22. 5. 2017 15:30:57)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 22. 5. 2017 15:43:27

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: převod obsahu buňky z jednoho listu na druhý - VYŘEŠENO

heuréka. To odmazání a znovu zapsání = pomohlo. Moc díky. Tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Ještě jednou díky.

EDIT: Při převodu na další a další listy je nutné použít jak $ tak jednoduché uvozovky.

Editoval Zephyr (22. 5. 2017 16:17:18)

Offline

Zápatí