Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 4. 2017 21:16:20

pepeq
Člen
Registrace: 12. 4. 2017
Příspěvků: 2

Chyba formátu - VYŘEŠENO

Dobrý den,

při otevírání jednoho určitého dokumentu mi to hlásí následující chybu:

Nalezena chyba formátu na
SAXParseException: '[word/document.xml line 2]: Attribute w:eastAsiaTheme redefined
', Stream 'word/document.xml', Line 2, Column 27061(row,col).

Hlásí mi to i po nainstalování aktuální verze LibreOffice, jiné dokumenty se otevírají bez problémů.

Dokázal by mi, prosím, někdo poradit co s tím?

Editoval pepeq (13. 4. 2017 10:06:17)

Offline

#2 13. 4. 2017 05:43:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba formátu - VYŘEŠENO

Jedná se o chybu XML. Modul SAX je parser pro zdroj sešitu (obecně každého dokumentu). To co hlásí Attribute w:eastAsiaTheme redefined', Stream 'word/document.xml', Line 2, Column 27061(row,col).
Attribute w: je zřejmě atribut w(jako word - slovo)
eastAsiaTheme redefined je oznámení o změně znaku nebo spíš znakové sadě východo - asijského typu
Stream 'word/document.xml' toto je nasměrování : "proud" word-Xml jako adresa v XML
Line 2, Column 27061(row,col) toto je vlastní místo kde došlo k redefinici znakové sady. Nesmíte si ale představovat že Column 27061 reprezentuje počet sloupců - je to ta nová, nebo stará hodnota znakové sady. Na druhém řádku je definování znakové sady (na prvním je namespace).


     Nevím jak vážné oznámení to je, ale čas od času se stane, že se někomu ztratí celá práce - objeví se jen křížky - a tohle by mohl být precedens. Naposledy se taková chyba objevila 11.4.2017 Ztracený text a nebylo to zdaleka poprvé a nejspíš ani naposledy.
     To že změna znakových sad je zřejmě odpovědná za ztráty dat (a často jde o diplomové a podobné práce) už se ví docela dlouho ale neví se jak k tomu dojde. Tedy za jakých okolností. Toto hlášení vidím poprvé ale jsem si téměř jist že je to ten bod zlomu kdy se vše může pokazit.


     Bohu žel co s tím nevím. Musel bych vidět originál. Ale dám Vám tip :
V textu dokumentu máte nějaké asijské znaky - čína, japonsko, arabština, ......Pokud je nepotřebujete tak pryč s nimi. Pokud je potřebujete tak je vložte jako obrázky. To sice nebude zřejmě tak elegantní, ale zaručeně vám to nezkolabuje dík znakové sadě.


     Dále by bylo důležité vědět zda máte zapnutou podporu východních jazyků nebo ne. To je důležité spíš pro ostatní. Běžně bývá tato podpora neaktivní. Také byste měl popsat jaké znakové sady a také podpory pro psaní máte nainstalovány.

Editoval neutr (13. 4. 2017 05:48:54)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 4. 2017 10:02:16

pepeq
Člen
Registrace: 12. 4. 2017
Příspěvků: 2

Re: Chyba formátu - VYŘEŠENO

Moc děkuji za rychlou odpověď, nakonec jsem to vyřešil pomocí návodu:
https://bhrnjica.net/2014/01/23/how-to- … soft-word/
Jen by mě zajímalo, jestli se tomu dá do budoucna nějak předejít?
Napadlo mě, jestli nemůže být problém v tom, že doma na svém notebooku mám LibreOffice a na "pracovním" MS Word. Ikdyž včera při vzniku toho problému jsem psal celý den na tom domácím, průběžně ukládal a problém se objevil až večer. Tak nevím.

Offline

#4 20. 4. 2017 10:52:22

bubli
Člen
Registrace: 20. 4. 2017
Příspěvků: 1

Re: Chyba formátu - VYŘEŠENO

Cau, jsem vyvojarka LibreOffice.

Tohle je asi potreti nebo poctvrte, co vidim presne tuhle konkretni chybu -- dokument byl vytvoren na jinem pocitaci, po otevreni, editovani a ulozeni v LibO jej jiz nelze otevrit ani v LibO, ani v MSO kvuli duplicitnim atributum v XML.

Dokonce i v bugzille uz takove bugy mame ( https://bugs.documentfoundation.org/sho … ?id=102929, nebo https://bugs.documentfoundation.org/sho … i?id=99950 ) Bohuzel ale postup, jak presne, v jakem konkretnim prostredi/nastaveni, se kterou verzi LibO k tomuto dochazi, nam porad chybi. Vse, co mame, jsou rozbite dokumenty.

Takze pokud by jste mel takovy konkretni dokument (zatim bezproblemovy) + postup jak jej rozbit (janevim, ulozit v ceskem MS Word , otevrit v anglickem LibO, pridat odstavec, zmenit styl, ulozit ... nebo tak neco) tak by Vam vyvojari LibO byli vdecni smile

Editoval bubli (20. 4. 2017 10:53:26)

Offline

Zápatí