Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 4. 2017 13:14:05

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Tlačítko v xlsm souboru v AOO nefunguje - VYŘEŠENO

Zdravím a prosím o radu. Mám soubor vytvořený v Excelu (xlsm), který obsahuje dialogy a makra. Otevření v AOO proběhne bez problémů (bez jakékoliv výhružné hlášky) a po otevření vypadá soubor vizuálně stejně jako v Excelu. Bohužel ale je v listu umístěno jedno tlačítko (velké přes asi 6 buněk listu), které má vyvolat dialog pro zadání hodnot. (Ty se pak makrem zpracovávají a přepisují do příslušných buněk sešitu.) V Excelu vše funguje, ale v OO nelze na tlačítko vůbec kliknout - po kliknutí se vždy zvýrazní některá z buněk pod tlačítkem. Tedy nemůžu vůbec spustit dialogové okno a následně pak testovat eventuální funkčnost nebo nefunkčnost maker, protože se zaseknu hned na počátku.


Je chyba někde v nastavení zobrazení, nebo je to obecně problém otevření souboru Excelu v OO. Díky za radu.

Editoval hdplot (5. 4. 2017 14:36:32)

Offline

#2 5. 4. 2017 14:25:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tlačítko v xlsm souboru v AOO nefunguje - VYŘEŠENO

Jde o tu druhou variantu. Makra z MSO prostě v AOO, ani LO nefungují. Je možné pouze úplný přepis. Ale abych byl trošku přesnější existují knihovny pro převod Base/Access které by měly fungovat ale jen v rovině databází. Jinak se opravdu musí přepisovat.


     Viděl jsem i nějaké stránky kde nabízeli jakýsi převod - ale jen zrychlení přepisu. Takže Váš problém je v tom, že Calc rozpozná tlačítko a zřejmě i zkouší nějakou akci - ale bez výsledku.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 4. 2017 14:37:18

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Re: Tlačítko v xlsm souboru v AOO nefunguje - VYŘEŠENO

Smutná zpráva, ale i tak díky za vysvětlení

Offline

Zápatí