Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 4. 2017 08:46:40

Trambus
Člen
Registrace: 20. 2. 2013
Příspěvků: 50

Vkládání textu z ssl databáze, pole nenačítá více řádků.

Prosím zkušenější o radu. V práci taháme data z programu a z nějaké asi ssl databáze do připravených šablon odt. Vzor databáze vypadá asi takto:


ssl_odeslano_dn:
ssl_vypraveno_dn:
ssl_doruceno_dn:
ssl_dat_vyprav:
ssl_vec_podrobne: Bytový dům Anna
Praha 10, Strašnice, Lomená, č.par. 63/1
Karel Novák, U Žlábku 717, 155 31
ssl_dat_pr_moc:
ssl_spzn: HSAA
ssl_spzn_poradi: 3
ssl_spzn_poradi1: 3


data, která jsou pouze jednořádková viz třeba ssl_spzn, načte šablona dobře. Ale co nenačte a komplikuje mi to dost práci v práci je např. ssl_vec_podrobne, do šablony se vždy načte v poli pouze první řádek.


Napadá vás něco čím by to mohlo být? Lze nějak upravit pole, nebo šablonu, aby se načítalaly všechny tři řádky hezky pod sebe?


Ve výsledku by to mělo vypadat asi takto:


Akce: Bytový dům Anna
Místo stavby: Praha 10, Strašnice, Lomená, č.par. 63/1
Investor: Karel Novák, U Žlábku 717, 155 31


Jestě postřeh, co mě ted trknul do očí. Ten náš slavný program generuje tato data i do šablony .doc, kde jsou tato pole správně. Ovšem v práci máme pouze Libre.


Mockrát díky, kdyby někoho něco trklo. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Editoval Trambus (5. 4. 2017 08:47:30)

Offline

#2 5. 4. 2017 10:44:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vkládání textu z ssl databáze, pole nenačítá více řádků.

To je jenom asi zalomení řádku - podobně jak je to u hyperlinků. Někdy pomáhá vložit jen jako neformátovaný text. Při tom načítání používáte co - přeformátování kódovaného textu na plain text, nebo je to nějaká konverze doc/odt ? - Toto asi nevíte. To ssl na začátku by mělo být zkratkou pro bezpečnostní přístup, ale také to s tím vůbec souviset nemusí (SSL je typ protokolu). Takže asi by to chtělo víc detailů - musí se při importu z té databáze zvolit filtr?


     Já si osobně myslím, že to bude XML zdroj - ale abych to potvrdil nebo vyvrátil musel bych vidět konkrétní datový zápis - před importem. Z importu jsem chopen jen zjistit zda lze odstranit zalomení řádku. Tedy konkrétně náhrada zalomení řádku za nový řádek. To jde také hromadnou záměnou (dialog najít a nahradit) ale bude to asi problematické. Spíš by to chtělo asi makro které zalomení odřádkuje správně. Může tam být i vícenásobné zalomení a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí