Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 3. 2017 13:40:40

sandykam
Člen
Registrace: 17. 3. 2017
Příspěvků: 1

Odrážky a číslování - dělám něco špatně? VYŘEŠENÉ

Dobrý den,

mám problém s odrážkami a číslováním.
Používám osnovu 1. a) , ale od 10. mi začne odrážet jako při zmáčknutí tabu bez odrážek. Jednoduše je tam mezera která je velice neestetická. Klasicky můžu psát hned vedle čísla jenom u 1-9 a 11. Od 12 už je to pořád odražené.

Nevíte někdo co s tím?

Editoval sandykam (18. 3. 2017 09:59:40)

Offline

#2 17. 3. 2017 15:32:06

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Odrážky a číslování - dělám něco špatně? VYŘEŠENÉ

Nepíšete zda používáte AOO, nebo LO a tím pádem vůbec ani o jakou verzi AOO/LO se jedná. Já si myslím že jsou si všechny tyto systémy dost podobné - ale může nějaký rozdíl existovat v tom co máte Vy a tím co mám já.


     Všechny odrážky a podobné věci jsou přednastaveny jen na 10. úroveň. Víc jich neexistuje. Logicky se totiž například k odrážkám vztahuje odsazení tebelátorem. Odsadit na 15. úroveň znamená že se dostaneme do pravé strany a nic tam nepůjde napsat. To je k Vašemu vyjádření Používám osnovu 1. a) , ale od 10. mi začne odrážet jako při zmáčknutí tabu bez odrážek.


     Celkem nechápu jak to myslíte : Jednoduše je tam mezera která je velice neestetická. Klasicky můžu psát hned vedle čísla jenom u 1-9 a 11. Podobně nevím co myslíte tímto : Od 12 už je to pořád odražené.


     Nerozumím tomu co potřebujete - odsazovat do více nežli 10-ti úrovní? To jde ale musíte na to jinak. Nastavte si úrovně odrážek tak aby tam nebyl předsazen tabulátor. Je to na kartě ODRÁŽKY A ČÍSLOVÁNÍ > KARTA UMÍSTĚNÍ > Nastavte volbou


ZAROVNÁNÍ > nejprve na nula
ZA ČÍSLOVÁNÍM > nastavte nic
KROK TABULÁTORU > nastavte tak aby to bylo přibližně na šířku 1, nebo 2 písmen.


ČÍSLOVÁNÍ > KARTA PŘIZPŮSOBIT > Nastavte volbou
     (tyto volby přebíjí implicitní sadu osnova ap.)
ČÍSLO > zde máte možnost nastavit mnoho typů a další volby se tomto přizpůsobí.
UPŘESNĚNÁ NABÍDKA > Je to různé pro každou základní volbu od speciálních znaků až například po obrázky které mimochodem můžete nadefinovat z určitého adresáře. Hezká je nabídka z galerie - hned vyskočí přímo obrázky šipek a podobné věci, ale to si musíte vše projít abyste to viděla.


     Doporučuji začít od číslo > ŽÁDNÉ. Potom teprve odrážky a další nastavení. Dají se s tím dělat kouzla. Například nastavit na každou úroveň jiný styl, nebo nastavit postupné číslování. Práve zde bych viděl tu rezervu pro Vás - nastavte si 10. úroveň bez číslování.
     Když se dostanete do desáté a vyšší úrovně tak odkrokujete pomocí mezerníku a dopíšete číslo manuálně. Lze to vyřešit ještě tak že nastavíte tabulku na dva sloupce. Při tom pro úrovně 1-10 nastavíte tabulku s jedním oknem, pro úrovně 11-20 vytvoříte druhé okno které Vás posune na konec prvního číslování. Zde musíte laborovat se zadáním čísel.
     Lepší by byly obrázky nebo specální znak pro všechny úrovně stejně - typicky § a za něj jednu mezeru popřípadě ještě dvojtečku, nebo závorku ap.


     Je to na Vaší invenci - ale 11. a další odrážku tam nenajdete. To co se děje při dalším odtabelování je zřejmě jen důsledek toho že stroj neví co tam má dát a může se to lišit systém od systému.
     Ještě jedno upozornění - pozor na exporty a ukládání do jiných formátů. Tam to nemusí cizí formát správně načíst a zobrazí se něco jiného nežli na Vašem zdroji.
     Zase na druhou stranu se domnívám pokud je to export do PDF, nebo HTML a podobně - nebo to můžete zkontrolovat externím nástrojem tak to otestujte a přizpůsobte.

Editoval neutr (17. 3. 2017 15:38:23)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí