Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 3. 2017 21:38:59

CarlosKR
Člen
Registrace: 9. 3. 2017
Příspěvků: 2

Třídění buněk podle hodnoty v jiné buňce - VYŘEŠENO

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu...
Mám jednoduchou tabulku, kde v jednom sloupci jsou časy, v druhém jména běžců a v posledním jejich startovní čísla.
Do další buňky jsem si funkcí MIN nechal vypsat nejlepší čas, ale chtěl bych aby se mi k tomu (do buněk vedle) doplnilo i jméno a startovní číslo.

Nejsem v práci s Calc moc zběhlý :-), proto předem děkuji za odpověď.

Editoval CarlosKR (21. 3. 2017 15:25:13)

Offline

#2 9. 3. 2017 21:40:42

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Třídění buněk podle hodnoty v jiné buňce - VYŘEŠENO

mohou být dva minimální časy?


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 9. 3. 2017 21:48:27

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Třídění buněk podle hodnoty v jiné buňce - VYŘEŠENO

pokud ne pak funkce vlookup tzn jméno = vlookup(minimální čas; oblast tabulky první jsou časy; 2;0)
číslo = vlookup(minimální čas; oblast tabulky první jsou časy; 3;0)

Editoval ludviktrnka (9. 3. 2017 21:49:40)


LibreOffice 5.4.

Offline

#4 10. 3. 2017 05:36:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Třídění buněk podle hodnoty v jiné buňce - VYŘEŠENO

To není problém. Lze snadno sestrojit konstrukci která vyhodnotí všechny závodníky. Už jsme tady něco podobného řešili. Já ale nejprve řeknu že pokud nejsou data navázána na jiné předchozí hodnoty (například semifinálové časy, nebo kvalifikační rozběhy) tak je snadnější tabulku přetřídit a nic nepočítat.
     Podle přetřídění je možné přidat pořadí do dalšího sloupce a zpětně přetřídit podle startovního pořadí. Je možné smíchat například kategorie závodníků (žáci, junioři,....ženy, muži) a pro každou kategorii určit pořadí.
     Složitější větvení by chtělo kontingenční tabulku, ale když se spokojíte s vyhodnocením po jedné kategorii tak bohatě stačí automatický filtr. Vyberete jen určitou kategorii a druhým zadáním vzestupně čas. Tak dostanete možnost jim přidělit čísla pořadí. Přepnete na jinou kategorii....


     Takže úplně klidně všechny rozběhy zapsat pod sebe a je jedno jestli startovali v jednom rozeběhu žáci s bafuňáři - když tedy dokážete zazanamenat každému čas což by neměl být problém vzhledem k technologiím.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 21. 3. 2017 15:23:44

CarlosKR
Člen
Registrace: 9. 3. 2017
Příspěvků: 2

Re: Třídění buněk podle hodnoty v jiné buňce - VYŘEŠENO

Děkuji Vám mnohokrát oběma, za rychlé rady vedoucí k vyřešení mého problému!

Offline

Zápatí