Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 31. 1. 2017 11:33:14

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

hromadná korespondence samostatná PDF - Vyřešeno

Dobrý den, máte někdo zkušenost s vytištěním nebo exportem dopisu hromadné korespondence (personifikovaný dopis) do jednotlivých PDF. Když dám tisk přes PDFCreator tak se vytiskne "jeden mnohostránkový dokument", jenže já bych potřeboval "mnoho jednotránkových dokumentů". Lze to nějak třeba exportem, přípdně v nejhorším i makrem? (Ve writeru jsem makro v životě nedělal, taže pokud půjde odpověď tímto směrem, potřeboval bych dost nakopnout ...)

Editoval ludviktrnka (31. 1. 2017 21:48:18)


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 31. 1. 2017 11:46:07

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: hromadná korespondence samostatná PDF - Vyřešeno

Pradon - už jsem na to přišel - je to přímo v základní nabídce při tisku :-) (Ve Writeru nic moc nedělám, tak jsem z toho nesvůj ... není třeba odpovídat)


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 31. 1. 2017 11:53:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: hromadná korespondence samostatná PDF - Vyřešeno

Kdysi jsem dělal něco s hromadnou korespondencí takže vím, že se dá použít pro vstup dat šablona a ta může obsahovat makro které například před uzavřením výstupu vytvoří PDF, pokud to nepůjde navolit hned - myslím že by to mělo jít, ale to nevím jistě. O té šabloně a o makru to vím na 99%.


     Pokud byste nechtěl používat Hromadnou Korespondenci pak je to možné také jednoduše makrem podobně jako v Calcu. Je snadno možné napojit databázi adres i bez HromKor a sypat makrem kam se nám zlíbí - to jistě znáte z Calcu - různé adresáře, nebo jeden pro poštu a teoreticky by mělo jít odesílat emaily s takovou přílohou přímo přes klienta (nejčestěji thunderbird).
     V takovém přípdě mám také makro ale vím že to v některých verzích haprovalo. S tím bysme si ale poradili - většiniou stačí něco málo upravit. Mám podobných vzorů víc ale musím nejprve nalistovat a otestovat.


     Takže upřesněte zda to má být s HromKor, nebo nezávislý systém na HromKor.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 31. 1. 2017 21:47:54

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: hromadná korespondence samostatná PDF - Vyřešeno

Mě ta hromadná korespondence pro teď stačí. Bohužel nemám teď čas to řešit komplexně, jakkoli to co píšete mě zajímá. Nyní ale jen vytisknu personifikovaná PDF a rozešlu přes můj zavedený hromadný rozesílač (SendMails). Problém byla jen ta jednotlivá PDF, ale to už je vyřešeno.


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí