Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 5. 2009 09:59:18

belochz
Člen
Registrace: 27. 1. 2009
Příspěvků: 3

Open po síti

Dobrý den, nevím jestl jsem založil téma ve správné sekci. Ale mám takový zajímavý problém. Jsem uživatelem OpenOffice již delší dobu a koupil jsem druhý počítač. Otevýrání jákého koli souboru Open po síti je příliž pomalé. Zkrátka otevření souboru na jiném počítači trvá a trvá a trvá cca 20 vteřin. Předem děkuji za jakoukoli informaci jak tento problém odstranit.  Sidonius.

Offline

#2 20. 5. 2009 22:53:49

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Open po síti

To nebude chyba, přesunuji do správného fóra.

Nenapsal jste vůbec nic o operačním systému ani o konkrétním programu. Těžko radit.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 21. 5. 2009 05:12:48

belochz
Člen
Registrace: 27. 1. 2009
Příspěvků: 3

Re: Open po síti

Dobrý den, omlouvám se za neuplné informace. Tedy, na obou PC mám operační systém win XP ( oba jsou postaveny na základní desce GIGABYTE DSQ6 a proceseru AMD 6000+ atd.) počítače jsou projeny mezi soubou sítí(kabelem), přičemž jeden je připojen k inetu.. Jedná se o všechny součásti balíku OpenOffice3, nejčestěji používám sešit a textový dokument. Data jsou uložeby na jednom PC, při přástupu k těmto datům z druhého počítače je otevýrání opravdu příliž pomalé.

Offline

#4 21. 5. 2009 07:52:23

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Open po síti

Z Linuxu znám tuto komplikaci v případě, že se používá pomalý DNS server a dotazování trvá příliš dlouho (a je zbytečné). Je to jen nápad - ale podívejte se, jak máte nastaveny jmenné servery (DNS). Jiné programy tím netrpí?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 21. 5. 2009 08:40:13

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Open po síti

No me trva otevreni souboru pres sit (jine ani neotviram) odhadem kolem 10sekund (XP OO3). Zkuste se podivat na antivir/firewall a taky jak rychle chodi ta sit. Bud nejaky test nebo aspon zkopirovat nejaky vetsi soubor a zmerit/vypocitat rychlost (nebo neco ala TotalCommander, co ji ukazuje behem kopirovani). Tak aby se vedelo, co se muze vyloucit. Ono Vam to totiz klidne muze ukazovat 100Mb, ale v realu to muze jet na 10Mb (ta sit samotna).

Editoval Zvedavec (21. 5. 2009 08:41:33)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#6 25. 5. 2009 06:40:37

belochz
Člen
Registrace: 27. 1. 2009
Příspěvků: 3

Re: Open po síti

Dobrý den, děkuji za rady. Zkusil jsem proskoumat antivir/firewall (eset), žádný problém, tak jsem je zkusil vypnout a problém stále existuje. Rychlost sítě se zdá být také v pořádku (při kopírování souboru o velikosti 4,6G trvalo 3min). Vyskoušel jsem otevítání všech možných souborů od jiných programů a ty běží normálně, pouze OpenOffice je zpomalen.

Offline

#7 23. 3. 2010 14:51:27

dandak
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 7

Re: Open po síti

Nevím, jestli mám ten samý problém, protože u mě je zpomalení patrné při ukládání souborů/zavírání OpenOffice. Všechny soubory mám na rychlém serveru, ale jak kliknu na uložit, tak 10 - 20 sekund. OpenOffice 3.2 jsem kompletně přeinstaloval vč. souborů v Dokuments and settings. Nezabralo.

Offline

#8 11. 7. 2010 19:57:58

pavel volk
Člen
Registrace: 22. 7. 2007
Příspěvků: 5

Re: Open po síti

Ahoj,
mám podobnou zkušenost na Linuxu/ubuntu.
Pocítil jsem rozdíl při rozdílném připojení disků /složek na druhém počítači.

Pokud jsem si "ve win-namapoval" zviditelnil data vrámci sítě dělalo to podobné věci.

V momentě kdy jsem disk připojil pomocí /etc/fstab/a /mount-oval/ jako další disk vše se zrychlilo, ale musel být připojen disk, nejen číst data ze vzdáleného počítače.

Jde hlavně o zkušenost

Offline

Zápatí