Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 1. 2017 18:09:02

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

odmítnutí nabízeného textu

Když napíši např. nerozebiratelný, a pod to napíši jen neroze, tak mi to ve žluté bublině nabízí nerozebiratelný a když dám enter, tak to tam samo vloží.

1/ kde se dá zrušit, aby mi to nenabízelo vůbec?
2/ jak nejrychleji odmítnout na klávesnici tyto návrhy? (přišel jsem na mezerník, ale myslím, že bude ještě něco lepšího, aby tam nebyla ta zbytečná mezera.

Díky.

Offline

#2 24. 1. 2017 05:10:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: odmítnutí nabízeného textu

NÁSTROJE > AUTOMATICKÉ OPRAVY > karta DOKONČOVÁNÍ SLOV. Je to podobné (prakticky stejné) v LO i v AOO, jen položka AUTOMATICKÝCH OPRAV je pro AOO blíž ke konci hlavní nabídky.
     Podobná funkce je i v Calcu kde je to dokonce samostatná nabídka NÁSTROJE > AUTOMATICKÉ DOKONČOVÁNÍ.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 1. 2017 06:52:31

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: odmítnutí nabízeného textu

Jo, díky, A bod 2/? Jak aktuálně odmítnou nabízené slovo, když tuto funkci nemám/nemohu mít vyplou?

Offline

#4 24. 1. 2017 08:36:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: odmítnutí nabízeného textu

Na té kartě se nastavuje jen klávesa která potvrzuje nabídnuté vložení + individuální nastavení parametrů. Z toho plyne, že všechny ostatní klávesy návrh dokončení zruší. Takže lze nastavit jen dokončování slov ano/ne a potvrzující klávesu. Pak samozřejmě můžete nastavit pamatování si seznamu což se hodí když píšeme rozsáhlou práci s nepříjemnými výrazy.
     Podobně volba vkládání mezery, nebo minimální délka slova. Tam ještě zasahují automatické opravy takže nastavení těchto nástrojů by se nemělo "hádat". Jinak seznamy je možné manuálně upravit podle vlastních potřeb. Automatické opravy mají vlastní adresář ale dokončování slov není uvedeno - bude nejspíš v dočasných souborech. Takže tohle bych musel dohledat a založit tak aby se daly používat různé systémy dokončení slov - například podle tématů. Ty seznamy jsou poměrně omezené. Mívají pouze cca 1000 položek ať už se jedná o opravy nebo doplňování.
     

     Zabýval jsem se také možností mít více druhů seznamů automatických oprav (zejména pro Calc) kde lze nastavit například psaní vzorců. Šlo by také psát "zrychleně" asi jako SMS na telefonu kde vyskakují automaticky zkratky a fráze. Teoreticky lze pomocí těchto nástrojů řešit překlady. Ale to jsem zatím nerozváděl - dělám jiné věci a snad se k tomu v budoucnu dostanu.
     Moje představa je taková že makro bude zapínat a vypínat tyto funkce + bude nabízet typ přiřazeného seznamu (náhrad, oprav ap.)


     Takže řešením pro Váš dotaz ad 2 - je jakákoliv klávesa. Osobně bych doporučil nevkládat systémem mezeru a pak lze odmítnout také mezerníkem, respektive psát bez ohledu na nabídky našeptavače.


PS : já osobně preferuji nastavení "našeptavače" = zaškrtávací políčko - volba zobrazit jako tip. Slovo se objeví v rámečku nad kurzorem. Mám tuto volbu jako explicitní v LO i AOO ale asi ne vždy to bude nastaveno implicitně - doporučuji nastavit našepravače pokud není navolen.
     Tam se totiž neprojevuje ten modrý - nabídnutý text za kurzorem. To vás ruší - při tom ho můžete normálně ignorovat ale svádí to k jeho mazání. Je to prostě rušivý elemnt. Jsou ale tací kteří se nedívají na text ani na klávesnici - to já moc neovládám :-(

Editoval neutr (24. 1. 2017 09:07:03)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 24. 1. 2017 09:08:41

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: odmítnutí nabízeného textu

Většině textu nerozumím.

Nicméně jsem našel toto " Takže řešením pro Vás dotaz ad 2 - je jakákoliv klávesa"  - jak jakákoliv klávesa? Když dám mezerník, udělá se mi navíc mezera. Když dám tabulátor udělá se mi navíc tabulátor. Když dám šipku doprava, tak se mi posune kurzor, pokud je za slovem mezera nebo enter, což je při opravách často. Jaké další "jakékoliv klávesy" máte na mysli, tak by kurzor zůstal za jakýchkoliv podmínek (mezery za slovem, text na dalších řádcích) na místě? Díky.

Editoval peekaa (24. 1. 2017 09:08:52)

Offline

#6 24. 1. 2017 09:15:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: odmítnutí nabízeného textu

Zadejte si v té volbě Dokončování slov (zaškrtnout) Zobrazit jako tip - to je ten "našeptavač" a otestujte.

Editoval neutr (24. 1. 2017 09:16:24)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí