Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 12. 2016 12:59:02

ukrt
Člen
Registrace: 12. 12. 2016
Příspěvků: 3

Cyba při kopírování obsahu buňky

Mám:
WIN 10
Libre Office, verze Verze: 5.2.3.3
ID sestavení: d54a8868f08a7b39642414cf2c8ef2f228f780cf
Národní prostředí: cs-CZ (cs_CZ)

Jsou otevřené dva soubory CALC. Zkopíruji obsah buňky v jednom souboru a vložím do buňky v druhém souboru. Při uložení program havaruje a hlásí, že soubor nelze zapsat. Naštěstí lze obnovit podle posledního automatického uložení. Někde se vloudila chybička. Lze to opravit?
J.U.

Offline

#2 12. 12. 2016 13:27:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Cyba při kopírování obsahu buňky

Jsou uloženy oba soubory před vykopírováním? Stávat by se to nemělo, ale kdysi se to tak stávalo. Při otevření nového sešitu - do něj vložená data se při příkazu uložit - zhroutil.
     Pokuste se nejprve uložit ten sešit kam kopírujete a pak do něj vložte. Následně dejte uložit. Mám dojem že tenkrát to vylítlo právě kvůli tomu, že příkaz "uložit" nerozpoznal, že nejprve musí nabídnout dialog "filepickeru" - uložit jako.


     V podstatě jde asi o chybu kterou když někdo potvrdí musíme nahlásit.

Editoval neutr (12. 12. 2016 13:29:08)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 12. 2016 13:40:50

ukrt
Člen
Registrace: 12. 12. 2016
Příspěvků: 3

Re: Cyba při kopírování obsahu buňky

Ještě vyzkouším s uložením před kopírováním, ale nechci následně soubor "uložit jako", ale chci ho prostě uložit s provedenou změnou. Mám v CALCu udělané faktury a jedná se o kopírování mezi dvěma soubory s fakturami. Jak je množné, že automatické uložení funguje bez problémů a obnoví se to i s části vloženou z jiného souboru a normální uložení havaruje? Není to náhodná závada, ale stane se mi to vždy, když tuto akci provedu.
Dá se tady vložit soubor? Nahraji tento proces, sejmutím videa obrazovky.
J.U.

Offline

#4 12. 12. 2016 13:56:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Cyba při kopírování obsahu buňky

Soubory vkládáme pomocí uložto.cz, letecká pošta nebo jsem viděl i jiné úložiště.
     Nevím jestli si rozumíme. Když otevřete nový sešit (třeba ze šablony faktura ap.) musíte ho zřejmě nejprve uložit jako .. ale jde o to aby byl nejprve uložený. Automatické ukládání - mám na mysli makrem dělá prakticky totéž co Vy manuálně - ale má dopředu nastavený adresář a jméno - tedy je tak nahrazen ten dialog "Uložit jako".
     Když se otevře nový sešit je otevřený v temporay a tam už zřejmě nějaký podobný máte s takovým názvem. Jinak by se to uložilo v tom temporay jako "Nový1", nebo nějak podobně. Je to samozřejmě chyba která zřejmě přetrvává. Tedy je to možná chyba která je občas odstraněna a pak se zase objeví. To je samozřejmě můj dojem ale takhle tu chybu znám už dlouho. LO hlásí při nové verzi vždy opraveno XY chyb - často je to kolem stovky. Takže nejspíš už byla nahlášena a také možná i opakovaně opravena.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 12. 12. 2016 19:54:37

ukrt
Člen
Registrace: 12. 12. 2016
Příspěvků: 3

Re: Cyba při kopírování obsahu buňky

Faktury neotvírám ze šablony !!! Je to sešit a nová faktura je nový list (kopie čisté faktury). Žádná šablona, ale dva soubory - jak už jsem psal. Když budu mít čas, tak soubor pošlu přes "ulozto.cz" a vložím tady odkaz. Dnes mi to už asi nevyjde, mám toho ještě moc.
J.U.

Offline

Zápatí