Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 12. 2016 22:45:07

Marrtt
Člen
Registrace: 25. 2. 2015
Příspěvků: 115

správce maker

Dobrý den
prosím o radu, co znamená následující jev - při otevření správce maker OO jsou některé ikony knihoven bílé a jiné žluté. Po rozbalení ikona knihovny zežloutne. Stává se mi i to, že makro odmítá přejít do jiné knihovny, ačkoliv při jiné sekvenci  příkazů (nebo po otevření a zavření zdrojového souboru makra) tato knihovna funguje bez problémů. Takže například se má po otevření spustit makro "hlavní menu", podaří se první přechod do nějaké jiné knihovny a pak už to jinam nejde). Při dalším otevření zase napoprvé běží knihovna, která nešla předtím a nepodaří se přechod jinam. Může to být tím, že nějaká syntaxe nedovolí knihovnu zkompilovat a ta se uzavře pro zbytek programu?¨
Děkuju

Offline

#2 12. 12. 2016 08:01:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: správce maker

Jev který popisujete - bílé a žluté knihovny jsem ještě neviděl. Může to být snad způsobeno nějakým rozšířením pro IDE. Jsou taková udělátka která umožňují "lepší" obsluhu maker - mapříklad zvýrazňovaře a podobné vychytávky.


     Ten druhý jev jsem už viděl. Dělaly mi to "přetížené" moduly knihoven. Tím nechci tvrdit, že u Vás je to také, ale nejspíš ano. Píšete že to dělá správce maker OO - tedy tím myslíte správce Maker Apache OpenOffice? AOO může být k takovému chování náchylné spíš nežli LO.
     Podstata tedy bude nejspíš v tom, že moduly mají více nežli maximální velikost - tuším 50 kB. Postup kontroly :
- Vyexportujte jednotlivé moduly jako samostatné soubory s koncovkou .bas
- Podívejte se ve vlastnostech souboru (pravé tlačítko kontextové menu - vlastnosti) jakou mají velikost.
- V případě že mají přes 50 kB (nejsem si jist touto hodnotou) musíte modul rozdělit na dva či více.


     Rozdělené moduly načtete místo původních velkých. Je možné že zmizí i ta žlutá barva. Možná je to právě kontrola objemu modulů.
     Ještě vysvětlení popisu chování. Pokud se spouští překrmený modul býval problém ho také nalézt ve stromovém menu. Přímo v okně se najít dal a někdy se načetl i do stromu odkud ho pak bylo možné spustit stejně. Když však zavoláte makrem jiné makro které je na konci překrmeného modulu tak ho prostě nenajde, protože po 50 kb už nemá volné paměťové prostředky - prostě makra na konci překrmeného souboru většinou nenajde.
     Někdy je sice najde ale většinou nikoliv. Domnívám se, že to souvisí s obsazením paměti. Takže možná by pomohlo zvětšení paměti na soubor, ale i tak jde o chybu která by se neměla tolerovat.

Editoval neutr (12. 12. 2016 08:02:35)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí