Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 11. 2016 16:44:25

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

programátor xslt filtru

Ahoj všem, nenajde se nějaký programátor co by uměl vyrobit filtr (xslt) pro export tabulky účetních údajů - seznam faktur - z Calcu do fakturačního programu v definovaném xml formátu.


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 1. 12. 2016 09:57:39

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: programátor xslt filtru

Nikdo? Já to opravdu potřebuji a samozřejmě to nemá být zadarmo. Obávám se že bez hlubších znalostí XML to sám nezvládnu. Ono je to možný udělat i makrem v Basicu, ale ten implementovaný XML filtr mi přijde čistější řešení a určitě rychlejší ... Kdybyste někdo měli znamého co ovládá LO i XSLT budu rád za kontakt. ludvik.trnka gmail.com


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 1. 12. 2016 15:58:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: programátor xslt filtru

K čemu to chcete používat? Snad ne k EET? To by sice šlo ale mám dojem, že to musí být schváleno z MF. V každém případě se to musí nejprve otestovat - to lze (existuje testovací IP, ale i když to bude v pořádku tak to MF nemusí akceptovat.
     Myslím že to už ošacovaly komerční firmy tak aby vyřadili lidovou tvořivost. Každému asi neumožní vytvořit si vlastní prostředky pro podávání hlášení.

Editoval neutr (1. 12. 2016 16:00:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 1. 12. 2016 16:05:51

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: programátor xslt filtru

Ne ne, fakturace nepodléhá EET, jde o bezhotovostní styk. Jde o převod saznamu faktur (včetně položek, adres, atd,.) z LO do účetnictví. Nic jiného. Účetní firma preferuje převod přes XML. Dalo by se to zvládnot i jinak, ale to xml bude mít tisíce řádků (odhadem tak 25 tis) tak nevím zda to nebude na basic trochu moc. Ale pokud nikoho nenajdu nezbyde mi než to aspoň zkusit.


LibreOffice 5.4.

Offline

#5 1. 12. 2016 16:14:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: programátor xslt filtru

Víte on existuje zákon o účetnictví, kde jsou dány docela přísné podmínky pro legální použití SW. Myslím že firma musí mít certifikaci - a zásah do SW bez vědomí autora programu je problém.
     Posílat hlášení tak aby to vypadalo jako že to zpracoval například Cígler SW by byl opravdu nebezpečný hazard. Já jsem přihlášený už několik let pro možnost testovat programy pro MF ale od doby toho bloknutého dotazu na Ares mlčím jako ryba.


     U EET existovala výzva (ještě asi před rokem) aby lidé podávali náhrhy na formát a formuláře. To už je ale mimo hru. Nebo snad ne? A to je jediná mezera o které vím, že šlo použít vlastní tvořivost. Zásah do akreditovaného účetního programu je opravdu pirátství.
     Při použití free programu byste pak musel udržovat aktualizace a být v trvalém kontaku nejen s MF, ale i s komorou daňových poradců a účetních. Pak už byste byl legální SW firmou.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 1. 12. 2016 16:22:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: programátor xslt filtru

Tomu jaksi nerozumím. Když se obchoduje tak se vydávají doklady a ty se zaúčtují - bez toho žádný SW nechodí. Jedině snad, že by program byl nějak omezen množstvím položek, ale to lze řešit.
     Možnost by tu byla jen pro nabídky - tedy SW z oblastí spíš rozpočtů v podobě soupisek, ale ty mají striktní formáty aby do nich jiný program nešlo pouštět. Jakmile ale jde o nějakou součát transakce - obchodní případ (faktura, dodák) tak pochybují, že by autoři programu souhlasili s úpravou třetí stranou. Určitě si hlídají živobytí.


PS :-
     Teda asi bych si představil možnost vnitropodnikové nabídky na přesun zboží (například různé prodejny stejného majitele si mohou navzájem doplńovat zásoby a SW je jen jejich věcí). Ve finále se dá udělat rozdíl na konci týdne (měsíce ap). Ovšem nic co by bylo příznakem součásti účetního SW.

Editoval neutr (1. 12. 2016 16:29:20)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 1. 12. 2016 16:41:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: programátor xslt filtru

A ještě malá poznámka. Pokud to má být XML proč to nemůže být třeba Calc - pak nic upravovat nemusíte. Můžete vytvořit například formulář XML a může to vypadat jako HTML a podobně. Specializované schema je nejspíš pokusem nabourat se do něčí databáze, a nebo naprostá zbytečnost řešitelná pomocí HTML.
     V opačném případě vytváříte vlastní program a to je na jediného člověka silné kafe. Dnes asi nikdo vyťukávat položku po položce nebude. Budou se načítat čárové kódy. A pak asi potřebujete rozhraní které umí číst z periferií a vkládat do databáze.
     Replikovat databázi jako skladovou zásobu není velký problém, ale odeslat poptávce žádaný ano. Ale pak Vám musí dát schema - a pak je to opravdu věc maker a ošetření zásob. Přes to pochybuji, že by SW umožňovalo vlastní interpretaci. Když už tak píšou rovnou, že to může být dbf, csv, xml, html kterou umí načíst. Ale jestli ne, tak by to bylo nejméně narušení autorských práv.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 1. 12. 2016 17:16:38

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: programátor xslt filtru

uf - není to tak hrozné. Schéma xml samozřejmě mám, jde pouze o ten fitr xslt - převod z LO do daného XML. Nikomu se do žádných práv nezasahuje. Hledáte problémy kde nejsou.


LibreOffice 5.4.

Offline

#9 1. 12. 2016 17:26:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: programátor xslt filtru

Tak se na to můžu podívat. Postnětemi to a uložte třeba na uložto.cz pod heslem které mi pošlete tady přes portál - tedy pokud máte zájem a chcete to privátně. Peníze nechci.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí