Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 11. 2016 16:43:31

LenkaK
Člen
Registrace: 25. 11. 2016
Příspěvků: 2

Zvětšení dialogového okna pro skript?

Pro vložení skriptu se otevře dialogové okno "Upravit skript". Toto okno pro zápis skriptu je strašně malé, potřebuji ho širší - roztáhnout ho? Jde to nějak?? Proč je to okno tak malé??
Děkuji za odpověď
Lenka

Editoval LenkaK (25. 11. 2016 16:44:09)

Offline

#2 25. 11. 2016 17:20:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zvětšení dialogového okna pro skript?

Popravdě Lenko nevím co tím chcete pořešit. Upravit script by mohlo vyskočit jen pro skripty Shell JavaScript, nebo Python. Žádný z těchto jazyků nemá pořádnou podporu (debugger) a bez UNA je nelze použít, takže k tomu ještě volání UNO služeb.
     Popište lépe v jakém programu (LibreOffice, nebo Apache OpenOffice) a v jakém modulu (podle Vašeho zadání Writer - ale mám dojem, že spíš asi Word nebo něco podobného). Při jaké akci se to povedlo? Do API se načítají soubory s koncovkou .bas nebo ty externí scriptovací soubory. Podle mne by to uměl jen integrovaný editor JavaScriptu. Ten se otevírá malý, ale dá se normálně zvětšit.


     Já jsem ten JavaScript testoval jen pro Libre Office, ale jenom vlažně, protože jsem chtěl otestovat nějakou funkci. Nikoliv celkové možnosti a postupy.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 11. 2016 20:41:52

LenkaK
Člen
Registrace: 25. 11. 2016
Příspěvků: 2

Re: Zvětšení dialogového okna pro skript?

Je to Open Office Writer, a když v záložkách zvolím Vložit - Skript, tak se mi otevře dialogové okno, kde můžu vepsat skript. Toto dialogové okno nemá v pravém horním rohu ikony Minimalizovat a Maximalizovat. Jen ikonu na Zavření.
Protože některé skripty, co píšu, bývají dlouhé a MUSÍM!!! je mít v jednom řádku, proto bych toto pidiokno potřebovala zvětšit, abych z toho dlouhého řádku, co píšu, viděla co nejvíc.
Děkuji
Lenka

Offline

#4 26. 11. 2016 09:14:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zvětšení dialogového okna pro skript?

Ano je to tak, ale to okno není určno přímo k editaci. Je tam možnost vložit - Ctrl+V, nebo odkázat URL. K editaci se používá jiný postup :


     NÁSTROJE > SPRÁVCE MAKER > JAVASCRIPT (A PODOBNĚ) > následně vybrat například makra OpenOffice (LibreOffice) kde jsou připraveny asi 3 moduly pro JavaScript, nebo otevřít JavaSript v aktuálním dokumentu.


     Postupujte v dokumentu například takto :  > NÁSTROJE > SPRÁVCE MAKER > JAVASCRIPT > Váš dokument > Nová knihovna > Nové makro a tam by se mělo objevit Rhino (ale já nejsem doma a tak mám pouze LibreOffice kde je to takto). Nejnovější AOO by to mělo mít stejné. Původně to bylo trochu jinak.

Editoval neutr (26. 11. 2016 09:19:59)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 27. 11. 2016 14:32:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zvětšení dialogového okna pro skript?

Tak už jsem doma - u AOO je to shodné s LO. Možná byste mohla prozradit jaké scripty píšete a spouštíte. Ono totiž spouštění scriptů není nic moc. Dají se sice některé scripty použít i v XML a pak fungují v ODT - například tabulky Pythonem, ten ale vůbec nemá integrovaný debugger a dělá se to obtížně. Python nejde ani otevřít k editaci lokálního dokumentu.


     Nejlepší je zřejmě JavaScript ten se dá sice vložit do stránky, ale nelze tak provozovat všechny scripty. Jen ty co jsou v body. Když je upravíte ve Rhinu tak jsou dostupné asi jako spustitelné vzory. Když je vložíte přímo do body (jako vložit script) tak to jsou jen lepší poznámky, které stejně většinou musíte upravit ve zdroji HTML. Navíc Javascript neumí to co mohou scripty Pythonu a lze tak jen vylepšit objekty (hyperlinky, tlačítka ap.) nebo vkládat speciální pole - datumy a podobně některé typicky síťové záležitosti. Samozřejmě to pak funguje až v HTML někde na serveru. JavaScript se omezuje prakticky na Html - Writer.
     Podobné je to s Shellem. To jsem ani netestoval protože Shell spouštím z Basicu. Docela jsem byl překvapený že má také jakýsi debugger. Ještě to budu muset prostudovat. Možná lze dnes dělat se scripty více kouzel nežli v předešlých verzích LO, AOO.


     Faktem je že jsem kdysi koketoval s Writerem jako s plnohodnotným wysiwyg editorem který umí postavit celý statický web a pomocí JavaScriptu jsem to chtěl rozhýbat. Teoreticky by to mohlo suplovat jednoduchý redakční systém s přímým upgrade na FTP.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí