Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 5. 2009 22:43:57

Ondrej.zverina
Člen
Registrace: 5. 5. 2008
Příspěvků: 6
Web

číslovaný seznam literatury

Dobrý den,
hledal jsem, ale toto mi pořád není jasné:
Je možné vytvořit seznam použité literatury, jehož odkazy budou pouze číslovány [1], a to postupně? Tedy zda writer dokáže při vložení odkazu dopředu přečíslovat ty za ním.
Takovéto odkazování je doporučený postup naší univerzity..
Kdyby někdo znal řešení, nebo aspoň zlepšovák, budu moc rád.

Offline

#2 18. 5. 2009 23:22:16

Ondrej.zverina
Člen
Registrace: 5. 5. 2008
Příspěvků: 6
Web

Re: číslovaný seznam literatury

..a ještě: pokud je odkaz citován vícekrát, vícekrát se objeví i v seznamu literatury, což není úplně ono. Dá se to writeru rozmluvit?

Offline

#3 19. 5. 2009 20:12:47

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: číslovaný seznam literatury

Seznam použité literatury se vloží pomocí "Vložit - Rejstříky a tabulky - Rejstříky a tabulky" a v menu Typ se místo Obsahu nastaví "Seznam použité literatury". Také zaškrtnout "očíslovat položky".
Změny v seznamu se projeví jen po výběru "Aktualizovat rejstřík/tabulku" z kontextového menu u seznamu.

Offline

#4 19. 5. 2009 20:30:37

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: číslovaný seznam literatury

Pokud chci nějakou knihu citovat víckrát, vložím odkaz na pozici kurzoru v textu pomocí "Vložit - Rejstříky a tabulky - Položka v seznamu použité literatury". V okně "Vložit položku použité literatury" nastavím "Z obsahu dokumentu" a v roletovém menu dole si vyberu krátký název, pak jen tlačítko Vložit.
Do textu se mi vloží pole s pořadovým číslem knihy (např.[1] ) podle pořadí v seznamu.
V seznamu literatury se mi kniha víckrát nezobrazuje.

Editoval PavelH (19. 5. 2009 20:51:09)

Offline

#5 19. 5. 2009 21:07:54

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: číslovaný seznam literatury

Ještě doplním - novou knihu do seznamu literatury vložím opět pomocí "Vložit - Rejstříky a tabulky - Položka v seznamu použité literatury". Je potřeba přepnout na "Z obsahu dokumentu" a pomocí tlačítka Nový napsat údaje o knize (krátký název, autor, plný název atd.)
Nakonec vždy vložit do textu odkaz tlačítkem Vložit (jinak se nová kniha do seznamu nezapíše!)
Pokud odkaz(y) na knihu z textu smažu, automaticky tím smažu i knihu ze seznamu literatury.

Offline

#6 21. 5. 2009 13:30:55

Ondrej.zverina
Člen
Registrace: 5. 5. 2008
Příspěvků: 6
Web

Re: číslovaný seznam literatury

Opravdu moc díky za odpověď!
V nejbližší volné chvíli to vyzkouším

Offline

Zápatí