Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 10. 2016 16:43:37

vikinx
Člen
Registrace: 24. 1. 2015
Příspěvků: 36

CALC: Časovač zavření dokumentu (MAKRO)

Nemate nekdo napad jak vyresit časovač vypnutí v konkrétním ods souboru po otevření?


Jde mi o to, aby se pri otevreni spustil cas. "odecitac" (nebo jak to nazvat) a sitovy soubor nebyl otevren dlouhou dobu bez jakekoliv cinnosti, na kterou by bylo mozno navazat makro na zavreni dokumentu. Aby se nestalo, že ho nekdo otevre a vubec s nim nebude nic delat a odejde treba na obed. A nekdo jiny na siti do nej nemuze nic ulozit...


Mate nekdo nejaky napad?


Zkousel jsem zakomponovat runtime fce WAIT, ale behem toho co to bezi nelze soubor korektne zavrit... :-/

Offline

#2 4. 10. 2016 17:30:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: CALC: Časovač zavření dokumentu (MAKRO)

Dá se to udělat ale musí se upravit stále spuštěná funkce. Nejlepší by byla asi funkce "com.sun.star.awt.XKeyHandler" Ta aktivuje čtení stisku kláves (událost on click).
     Lze ji spustit hned při startu a pak čeká další funkce právě na OnClick. Dnes jsem poslal vzorový dokument který tuto funkci používá Test klávesnice. Jsou tam všechny potřebné funkce, jen se musí dopsat wait v cyklu do spuštěné (čekací) funkce "RegisterKeyHandler".
     Kdysi jsem řešil neco velmi podobného, ale už si nepamatuju jak se to jmenuje a kde to je. Pamatuju si jen, že jsem to tak musel řešit při spuštěném MsgBoxu - ten blokoval ostatní způsoby.
     Ty funkce jsou 3. Odregistrování při tom probíhá automaticky takže tuto funkci nepotřebujete. Proto stačí jen ty dvě a UnregisterKeyHandler smažte i s tím voláním co je ve druhé funkci.
     RegisterKeyHandler přiřaďte akci spuštění dokumentu (nebo aktivaci či něčemu vhodnému - to musíte dohledat). Cyklus Wait doporučuji do dvojitého cyklu For. Vnitřní cyklus by měl být postaven na minutu. Funkce s OnClick by měla aktivovat nejlépe globální proměnnou která restartuje ten dvojitý cyklus Wait. Pozor funkce "RegisterKeyHandler" se nesmí aktivovat vícekrát - jen jednou.
     Když by Vám to nešlo podívám se. Nějaké problémy tam byly ale už si nevzpomínám co a jak. Určitě jde o to kam se uvedené funkce umístí. Zásadně by to mělo být v daném dokumentu. Ale už nevím co tam bylo za problémy a jak přesně jsem to řešil.

Editoval neutr (4. 10. 2016 17:34:22)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 26. 10. 2016 13:28:44

vikinx
Člen
Registrace: 24. 1. 2015
Příspěvků: 36

Re: CALC: Časovač zavření dokumentu (MAKRO)

Kouknu se na to a zkusim zakomponovat, diky... Dam vedet ;-)

Offline

Zápatí