Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 9. 2016 08:35:28

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Jak přinutit nástrojové lišty aby se nezobrazovaly automaticky?

Píši to k Writeru ale platné to bude asi obecně k celému LO. Pokusím se problém popsat:
Pokud píši nějaký text, jsou v něm různé prvkky: odstavce, rámce, obrázky, tabulky.
Po najetí na nějaký z objektů dojde k automatickému zobrazení nástrojové lišty, která je s daným objektem spojená. Nezabírá tak zbytečně místo, když není potřeba.
Myšlenka vypadá dobře, bohužel v praxi toto způsobuje značné zhoršení ovládání. Proč? Protože jakmile se objeví nová lišta/lišty, musí dojít k překreslení obrazovky, přeuspořádání textu (změna prostoru pro psaný text), jinými slovy jiné umístění sledovaného textu na obrazovce. Spojeno se značnou pomalostí LO (překreslení trvá i 1-6 desetiny vteřiny, což je moc dlouho, taková věc by měla zabrat setiny) to velmi zatěžuje toho kdo píše a způsobuje sníženou ergonomii a zvýšenou únavu.
Řešení by bylo ale velmi jednoduché: navolit si lišty, které jsou aktuálně potřeba a nechat je staticky zbrazené i když nejsou potřeba. Potom se umístění textu na obrazovce při pohybu v textu nehýbe.
Problém: nepřišel jsem na to jak nástrojové lišty přinutit, aby se automaticky nezobrazovaly/neskrývaly.
Jakmile si nastavím zobazení nějaké lišty (například Rámec), najedu na obrázek (lišta začne být aktivní) a vyjedu mimo obrázek, lišta zmizne.
Prosím zkušené uživatele o radu, moc mi to pomůže smile
Díky.

Editoval imcon (11. 9. 2016 08:38:09)

Offline

#2 11. 9. 2016 09:12:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak přinutit nástrojové lišty aby se nezobrazovaly automaticky?

Není zřejmé jestli Vám jde o to úplně panely nástrojů vypnout, nebo jen trošku "odstrojit". V podstatě můžete změnit místo ikon jen text který nepotřebuje tolik času.


NÁSTROJOVÉ LIŠTY > PŘIZPŮSOBIT > KARTA NÁSTROJOVÉ LIŠTY > TLAČÍTKO > NÁSTROJOVÁ LIŠTA > Výběr buď ikony, nebo text, nebo ikony + text.
     Pokud vyberete NÁSTROJOVÉ LIŠTY > PŘIZPŮSOBIT > KARTA NÁSTROJOVÉ LIŠTY > Vyberete ze seznamu určitou nástrojovou lištu tak se obsah zobrazí v dolním okně (Obsah lišty) všechny dostupné. jednoduše je můžete povypínat a podobně.
     Pokud je to důležité specificky pro určitou činnost tak bych doporučil udělat si šablonu a v té vykuchat vše co nechcete. Můžete ji nastavit jako výchozí, ale nemusíte. Jde jen o to jak frekventovaná bude proti výchozí vestavěné šabloně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 9. 2016 09:24:48

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Jak přinutit nástrojové lišty aby se nezobrazovaly automaticky?

Díky za superrychlou odpověď, snažil jsem se popsat co potřebuji ale asi špatně.
Jak upravovat obsah lišt je základ který známe. Mě nejde o obash lišt ale jak jsem psal o to, aby daná nástrojová lišta/y (resp. vybrané nástrojové lišty) nebyly automaticky zobrazovány/skrývány nejde mi o jejich obsah s tím problém není.
Nejde o nějakou specifickou činnost, specifickou lištu.
Jednoduše o to aby si lišty nedělaly co chtějí (v dobrám úmyslu).
Zkuste si psát rozsáhlý text s různými objekty, jeďte kurzorem postupně po textu dál a uvidíte, jak se LO může zbláznit neustálým zapínámím a vypínáním různých lišt, jak nejste schopen udržet pohled na místě které editujete, protože to neustále na obrazovce stáče někam jinam (podle toho jak se obrazovka přeformátuje zobrazením/skrytám lišty).
.
Lištu mohu sice ručně zapnout či vypnout, ona se ovšem po vyjetí z objekty skryje bez ohledu na mnou zadané nastavení.
Jednoduše: chci sinavolit které lišty zobrazit a to nechat statické.
Nevíte radu k tomuto? Moc díky.

Offline

#4 11. 9. 2016 09:31:01

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Jak přinutit nástrojové lišty aby se nezobrazovaly automaticky?

Ještě doplňuji: u některých lišt to musím řešit tím, že je odepnu do okna, potom při zobrazování nemění prostor pro text.
Nejde to ovšem pro vše, resp. nechi to dělat pro vše.
Například: pokud mám v textu obrázek, při najetí na něho se skryje lišta Formátování a zobrazí lišta Rámec.
Formátování chci mít poruce připnuté navrchu, to je třeba často, Rámec by v nejhorším mohl být v okně.
Navíc překreslení trvá strašně dlouho.

Editoval imcon (11. 9. 2016 09:31:50)

Offline

#5 11. 9. 2016 10:06:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak přinutit nástrojové lišty aby se nezobrazovaly automaticky?

Testoval jste ZOBRAZIT > NÁSTROJOVÉ LIŠTY > STANDARDNÍ(Režim jedné lišty)?
     Já jsem právě nainstaloval 5.2.1 takže nevím jestli to bylo v předchozích verzích. Zatím to vypadá dobře, ale naplno se tato volba projeví až po restartu, takže navolit STANDARDNÍ(Režim jedné lišty), vypnout a znovu zapnout. Ale ruku za to do ohně nedám :-(


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí