Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 9. 2016 18:15:33

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

nemohu najít, jak *přesně* zarovnat obrázek na střed, když je tento sám na řádce (odstavci), není žádný text vlevo ani vpravo. Ani Google moc nepomohl. Skoro mi to přijde, že to nejde. Když mám vybraný obrázek, tak jsou buttony vlev, na střed, vpravo i do bloku zašedlé.

Díky.

Editoval peekaa (10. 9. 2016 11:35:43)

Offline

#2 8. 9. 2016 20:23:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

U obrázku se jedná o to jak je ukotvený. Je tam více možností. Když to chcete mít v prostředku tak by to mělo být ukotveno ke stránce. Když je to ukutveno ke znaku, nebo jako znak tak se to váže na znak, nebo na odstavec a můžete jen umístit doprava/doleva. Vertikálně to dost dobře nejde kvůli pohybu odstavců - obecně textu,
     Ve finále byste měl uzamknout umístění a velikost (responzivitu). Takže když Vás tohle nenavede upřesněte Váš systém ať to můžeme otestovat. Pokusy pro LO nebývají shodné s postupy pro AOO.


Podívejte se to ukotvení. Můžete přichytit třeba k mřížce, nebo kotvu zadat souřadnicemi. Ke stránce by to vycentrovat mělo jít.


Také byste měl napsat zda AOO, nebo LO v jaké verzi a pod jakým operačním systémem


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 9. 2016 06:45:06

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

LO 5.1-5.2. winxp, win7. Nejde, ani když je ukotven ke stránce, volba je zašedlá, viz příloha. A sakra, tady zase nejdou přílohy, tak odkaz: http://prntscr.com/cfw2rn

Offline

#4 9. 9. 2016 07:32:00

kantor
Člen
Registrace: 19. 10. 2008
Příspěvků: 16

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

Volba z Menu/Formát se vztahuje k odstavci.
Obrázek se zarovná na střed: pravým tl. myši na obrázku a z kontextové nabídky vybrat: Zarovnání / Na střed. (Ukotvení před tím nastavit Ke stránce).

Offline

#5 9. 9. 2016 09:19:34

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

Je to tak. Volba FORMÁT > OBRÁZEK > VLASTNOSTI > karta > TYP | - Zde zvolíte v pravém sloupci UKOTVENÍ - vyberete ke stránce, a v nabídce UMÍSTĚNÍ > SVISLE (střed), VODOROVNĚ (střed).
     Na kartě > MOŽNOSTI můžete zamknout umístění, obsah a velikost. Na dalších kartách nastavíte například obtékání textu a podobně.


V nabídce FORMÁT > UKOTVIT můžete rychle přenastavit kotvu podle potřeby. Samozřejmě musíte mít obrázek vybraný.


Dále je zde možnost otevřít NAVIGÁTOR > rozkliknout nabídku obrázek pod pravým tlačítkem a vybrat upravit. Vyskočí Vám totéž okno jako z Formát, Obrázek.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 10. 9. 2016 11:34:28

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

Jo. A taky jsem to našel na nástrojové liště Rámec. http://prntscr.com/cgc7z8 A ani nemusí být kotva ke stránce. Díky.

Offline

#7 10. 9. 2016 12:01:13

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání obrázku na střed: Vyřešeno

Ano máte pravdu, ale rámec je jiný objekt nežli obrázek i když nejčastěji rámec použijeme právě pro obrázek. Objektů je samozřejmě více druhů dde, ole, embedding, vzorce, multimedia ap. Všechny objekty se dají umístit stejně.
     Ono jde spíš asi o to, že čas od času zejména u Libre Office zpřehážou nabídky a uživatelé jsou zmateni. Vytrácí se logika vyhledávání úprav i když je v nabídkách obsahově vše jak bylo původně - jen je to pod jinými nabídkami.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí