Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 9. 2016 08:52:53

icebc
Člen
Registrace: 27. 2. 2012
Příspěvků: 5

Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Zdravím, už jsem toho dost prohledal, ale marně. Zeptám se tedy s dovolením ještě zde:

Lze ve Writeru nějakým způsobem docílit toho, aby se mi v dané buňce druhé tabulky dosazoval text z buňky tabulky první, kde jej ručně zadávám?
Vyplňuji data ve formuláři na první straně a stejná tabulka se vyplňuje na zcela jiné stránce.

Předem děkuji za případné reakce

Offline

#2 8. 9. 2016 09:57:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Pokud vím tak tohle klasicky uživatelskou cestou nejde tak jako v Calcu. Existují ale makra, která by tohle nejspíš udělala snadno - ale pro klasický Writer. Nikoliv například pro formulář XML, nebo PDF po vyexportování.


Takže dokud je to Writer AOO, LO obsluhovaný ze svého prostředí - jde to. Kopírování lze navázat na akci "on Click" a makro překopíruje vždy vše z první tabulky do druhé. Šlo by to i jednotlivě, ale stačilo by asi jediné společné makro.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 9. 2016 10:20:01

icebc
Člen
Registrace: 27. 2. 2012
Příspěvků: 5

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Díky za reakci :-) Využívám LO Writer, ale vytvářet makra jsem zatím ještě neokusil. Tak nevím nevím, zda si s tím poradím :-) Než tedy začnu pátrat, zeptám se na rovinu: Pokud to není složité, je možná rada/postup, jak na to? Díky

Offline

#4 8. 9. 2016 12:26:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Tohle je dost specifické a nedá se to vysvětlit. Udělejte Vzor a postněte sem. Stačí obě tabulky. Pokud nejsou stejné popište co kam kopírovat. Potom si to doplníte o texty.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 8. 9. 2016 13:40:18

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Pro pořádek odkaz na příslušný bug: https://bugs.documentfoundation.org/sho … i?id=99433

Offline

#6 9. 9. 2016 09:21:29

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Kdysi jsem to řešil přes křížové odkazy - celkem dobře vysvětleno v nápovědě. Nejsnazší je očíslovat si buňky v první - vyplňované tabulce a přes Vložit | křížový odkaz | záložka Křížové odkazy | Nastavit odkaz - vybrat text v první buňce (číslo buňky), zadat název a kliknout vložit. Postupně naklikat odkazy. Pak v druhé tabulce, kde se mají dosazovat texty naklikat "Vložit referenci" - pozor vybrat v poli "Vložit odkaz na" ODKAZ. Po vyplnění tabulky 1 stisknout F9, tím se aktualizují jednotlivá pole v tabulce 2. Pro několik položek v dokumentu je to jednodušší než makro. POZOR: v první tabulce nesmíš smazat původní texty - tedy čísla buněk, jinak se smažou křížové odkazy. Křížové odkazy se samozřejmě dají využít násobně, což je výhodné, pokud v dokumentu se některé texty opakují několikrát.

Offline

#7 9. 9. 2016 12:55:36

icebc
Člen
Registrace: 27. 2. 2012
Příspěvků: 5

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

Neutr: Trošku jsem se podíval na ta makra a opravdu to asi nebudu lámat přes koleno :-)) Kdyby mi nic jiného nezbylo, zkusil bych sem tedy vložit vzor....

Netwalker: Díky za tip. Zdálo se mi to krapet jednodušší, než makro, takže jsem vyzkoušel:-) A nebýt nutnosti „číselného označení buňky", tak by mi to plně splnilo účel :-) Jde o to, že číslo v buňce navíc nemůžu mít a na druhou stranu se data v buňce při každém použití formuláře mění. Takže když chci přepsat tu původní hodnotu, samozřejmě se odkaz zruší. Musel bych právě ponechat alespoň ten první znak (nebo číslo)....Škoda, že odkaz nelze vytvořit přímo na prázdnou buňku, bylo by hned vyřešeno:-)

Editoval icebc (9. 9. 2016 13:01:59)

Offline

#8 9. 9. 2016 19:16:31

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Writer - automatické dosazení dat do tabulky?

icebc: A jsou ty tabulky zcela totožné? Pak by se to dalo vyplnit v calcu a vložit jako OLE objekt?

Offline

Zápatí