Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 9. 2016 20:10:37

Forseti
Člen
Registrace: 9. 1. 2010
Příspěvků: 24

Konec OpenOffice?

Co vy na to? taková důležitá věc a ani jedna zmínka v novinkách?

http://www.digitaltrends.com/computing/ … etirement/

http://mail-archives.apache.org/mod_mbo … che.org%3E

Offline

#2 5. 9. 2016 03:51:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konec OpenOffice?

Já bych to vyhodnotil jako cílenou dezinformaci. Ten první odkaz je na komerční portál, který se zřejmě snaží přilákat pozornoat, nebo dostal zakázku na špinavou práci.


Ten druhý odkaz se sice opírá o emailovou konferenci tvůrců, ale je to jen neobjektivní debata. Stačí se podívat sem : Souvislosti podobných námětů s obsahem kritiky se najde vždy dost. Ale třeba hned pod uvedeným tématem se hlásí jeden dobrovolník že má zájem.


Jinak je dobré se podívat co je na portále nového. Takže doporučuji prohlédnout všechny položky z menu. Prohlédněte si hned statistiky zde na odkazu HOME ProjectDirectory Následně si prohlédněte další nabídky menu a rozklikněte na více detailů. Bůh ví kdo co v rámci konference vývojářů sleduje. Může to být vlastní důležitost, nějaký profit, záměrné odrazování (lanaření možných tvůrců) a plno dalších - ale nic pozitivního a korektního to nebude.



To co zde připomínáte vypadá jako hoax. Jak jste to našel? Jak víte že je to důležité? AOO má možná jen finanční potíže, ale pro konkurenci není snadné bojovat proti dvěma nezávislým velmi schopným konkurentům jako je AOO a LO. MSO už více měně koketuje s implementací LO, ale AOO už se do krámu asi nehodí že? Připomíná to PAX ROMANA


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 9. 2016 09:42:10

Forseti
Člen
Registrace: 9. 1. 2010
Příspěvků: 24

Re: Konec OpenOffice?

Jelikož jsem uživatel LO, tak bych přivítal smrt AOO a opětovné sjednocení vývojářů a finančních prostředků.

Jinak co mě k tomu přivedlo je tento článek na Lupě http://www.lupa.cz/clanky/rip-openoffic … -s-wordem/ . Tak jsem hledal víc a našel mezi jinými ten článek výše. Nicméně všechny se opírají o výše zmíněný mailing list.

Offline

#4 5. 9. 2016 12:28:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konec OpenOffice?

To ano chápu a děkuji. Stejně vždy když někdo na netu (ať je to na Lupě, nebo kdekoliv jinde) začne psát o chybách tak to má tendenční charakter. Podobné věci měl a možná stále má také MSO. Já osobně se zabývám právě bezpečností při sdílení dokumentů a řeším to určitou nadstavbou nad systémovými prostředky. Vím o chybách, ale mluvit o nich není správné.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 5. 9. 2016 15:50:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konec OpenOffice?

Tak už se to valí médii - viz Legendě hrozí zánik _ Stanislav Janů v živě.cz.


Totéž v modrém - z jediného dopisu dovozuje stejné závěry jako by to opsal z Lupy. Já jsem na to narazil zde Miro dnes v 15.33. Tak jsem najel na odkaz.


Je to podle mne skutečně hoax. Názor jediného člověka (pokud to vůbec psal on) nemůže vést seriózního novináře k takovému předjímání věcí budoucích.

Editoval neutr (5. 9. 2016 15:58:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 6. 9. 2016 00:12:35

jelinek
Moderátor
Registrace: 2. 9. 2013
Příspěvků: 25

Re: Konec OpenOffice?

To diskusní vlákno v mailing listu OO založil Dennis E. Hamilton, viceprezident ASF pro OO. Čili člověk asi nejpovolanější, co se OO týká. Na druhou stranu je to stále jen diskuse a vzápětí bylo založena protitéma "What would OpenOffice NON-retirement involve?", které je také pěkně živé. V tuto chvíli je tedy velká otázka, na kterou stranu se to nakloní. Dosud jsem o tom nechtěl psát, ale asi i tak napíšu.

Offline

Zápatí