Aha to jsem ale z příspěvku nedovodil. Postup existuje ale není už rámcově uživatelský.
- Musíte soubor otevřít jako zdroják.
To znamená, že originálně je soubor zapakován jako ZIP.
- Musíte použít souborového manažera a přejmenovat soubor na ZIP.
- Následně rozzipovat.
- Měl byste vidět zdroj XML ale složka bude obsahovat více souborů tohoto typu.
- Následně byste měl XML otevřít, na což budete asi potřebovat specializovaný editor.
Nevím totiž kolik řádků XML má. Pokud má méně nežli 1,048 milionů řádků šel by otevřít přímo v Calcu. Bohu žel většinou Calc milion položek neuveze, ale záleží na objemu dat. Já tohle dělám (pro jiné případy) makrem kterým soubor rozsekám na manší části a ty potom zpracovávám (například centrální databáze všech adres a popisných čísel v ČR má přes 3 miliony řádků).
Například takové rozsekání můžete udělat v souborovém manažeru. Vytvoříte archiv s nějakým rozumným počtem pro objem dat a pak otevíráte jen po jedné části.
Ovšem vlastní čtení a úpravy musíte mít také "nastudované" abyste získal orientaci. Jsou to samé tagy. V Calcu to musíte načíst jako textový soubor (txt, CSV) a zvilit správný filtr pro import - tohle záleží na Vašich znalostech a proto když nemáte zkušenosti doporučím rozpárat XML kopie originálu které můžete klidně v případě neúspěchu zahodit (originál držte stále v tom stavu jak byl - tedy bez zásahů. Odstarníte ho až když se vám povede vypreparovat a zpětně zkompilovat kopii.
Bohu žel musíte si poradit s označením archivu a ten kompilovat přejmenovaný takže potom už nekopilujete podle původně ozačených dílů archivu. Tam totiž reálně hrozí, že kompilátor (souborový manažer) pozná že díl není tak velký jak byl. Když jen upozorní - nic se neděje, ale spíš to odmítne udělat.
Když to správně přejmenujete zadáte sloučit soubory (které mají jiný název a nemají kontrolní součty) tak se Vám to podaří. Musíte samozřejmě slučovat v původním pořadí. Tato operace se dá dělat také mimo souborový manažer v rámci Calcu.
Nakonec samozřejmě zpětně zazipovat, přejmenovat na ODS a spustit. Musíte si dát jen pozor na to, že pokud je soubor již systémem evidovaný jako poškozený, je v adresáři pravděpodobně jeho kopie, respektive rozzipovaný soubor. Takže musíte prohlédnout adresář co tam opravdu je.
Celkem máte dobré vodítko - číslo řádku XML který hází chybu. Já ale nevím jak tag vypadá a co se dá udělat. Například přestavět něco na True/False, nebo tag úplně vymazat. Jednoduše nevím co dělat když to otevřete.
Editoval neutr (25. 8. 2016 12:31:05)
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ