Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 8. 2016 14:11:36

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Jak pracovat s dokumentem s mnoha vzorci importovaný z Wordu ?

Snažíme se do LO převést řadu dokumentů, které byly před lety vytvořeny ve MS Wordu. Kompatibilita formátování není špatná, nyní mám ovšem problém s jedním návodem, který obsahuje desítky vzorců a matematických symbolů.

Problém je již jen ten soubor (již konvertovaný do .ODT) otevřít. Během otvírání se Windows neustále znovu a znovu snaží nainstalovat komponentu MS Office. Je třeba pokus o instalaci mnohodesítkrát stornovat a až po mnoha minutách se povede soubor otevřít. Nejprve jsem nevěděl proč to tento dokument dělá, nyní si myslím, že LO při otevírání vždy když narazí na vzorec, pokusí se pomocí systému otevřít daný vložený objekt a protože to je vzorek MS Office který není nainstalován, instalovat ho.
Jak udělat, aby se při otevírání dokumentu systém neustále nepokoušel instalovat MSO?


Další problém je při práci s dokumentem - když bude třeba vzorec (původně psaný v MS Office) upravit, bude třeba ho přepsat. Dobrá. Jak ale zjistit, kde všude v textu jsou tyto vložené objekty MS Office? Není možné celý dokument ručně procházet a znak od znaku kontrolovat, jestli to náhodou není objekt původně z Office. Existuje k tomuto nějaký nástroj/příkaz/menu? Zřejmě v Navigátoru najít Objekty OLE a ty projít - lze ale zjistit o jaký typ OLE se jedná?

Myslím, že v současné době nelze provést automatický převod vzorců z MS Office do LO/OO, je tomu tak nebo existuje nějaký nástroj?

Díky za radu.

Offline

#2 21. 8. 2016 19:00:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak pracovat s dokumentem s mnoha vzorci importovaný z Wordu ?

Pro vzorce asi nebude kompatibilita. Ale problém s těmi objekty byte měl najít v oknu navigátoru. Když se podíváte na OLE - něco pod nimi bude (stejně tak pod sekcemi ap). Klepněte na ten název a dejte pravým tlačítkem kontextové menu. Když dáte například upravit objekt "vybere" se. Dá se vložit například jako kopie - tedy jako embeding - alespoň doufám.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí