Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 14. 7. 2016 14:07:36

PajakL
Člen
Registrace: 14. 7. 2016

Kopie záznamu v tabulce

Dobrý den,
při práci s formulářem bych potřeboval jednoduše vložit do aktuální tabulky databáze kopii aktuálně zobrazeného záznamu tabulky. Záznamy obsahují řadu stejných položek, proto je výhodné najít ten nejpodobnější, vytvořit nový záznam a ten naplnit těmito daty. Něco, jako bylo scatter memvar / gather memvar ve foxce. Akce by se vyvolala příkazovým tlačítkem ve formuláři, takže vložit jako Click-makro.

Děkuju.

#2 19. 7. 2016 06:25:40

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015

Re: Kopie záznamu v tabulce

Jestli dobře rozumím otázce, tak způsob řešení máte navržený - makro které se spustí po stisku tlačítka. Jak bude vypadat vlastní makro záleží na tom, co a odkud budete číst a následně zase vkládat, ale jako inspiraci lze použít téma, které jsem tu řešil (úspěšně) před nedávnem "Makro - syntaxe příkazu pro přístup do tabulky databáze". Tam je naznačeno, jak číst makrem data z databáze. Pokud tedy tento postup chcete použít, dejte vědět - doplním ještě BASIC příkazy pro uložení do databáze

#3 11. 8. 2016 13:43:54

Janek_S
Člen
Registrace: 11. 8. 2016

Mám podobný dotaz..
Mám formulář pro zadávání do tabulky o několika sloupcích. Dejme tomu COL1 - COL10.
Vypíšu první záznam jako takovou šablonu a vím že další záznamy se budou jen maličko lišit.
Jestli je pro to nějaká sql funkce nebo ne to nevím.
Ideální by bylo něco na způsob "ALTER TABLE "moje_tabulka" ALTER COLUMN "COL1" SET DEFAULT (data z posledního záznamu tabulky)

Editoval Janek_S (11. 8. 2016 13:44:40)

#4 11. 8. 2016 14:01:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Podívejte se na řešení podle hdplot. Makry zkopírujte nejpodobnější záznam do proměnných. Podle posledního příspěvku jich máte 10. Je potřebné mít formulář s 10-ti políčky, které mají stejnou strukturu dat jako databáze (string, datové a časové, integer - respektive numeric ap. - tedy stejně jak to má tabulka, ale bez indexu - ten se přidá automaticky.
     Tak jak cyklem načtete podobný záznam - tak stejně ho vložte na formulář nový záznam - Následně jen upravte manuálně to co je odlišné a stisknete vložit, uložit atd. Je otázkou mnohonásobné opakování za sebou.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí