Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 5. 2016 22:46:39

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Černé pozadí v menu a černý text

Zdravím.

Trochu jsem experimentoval s nastavením a výsledkem je, že mám nyní v nabídce menu položek černé pozadí a černý text. Bohužel nejsem schopen nastavit vše zpět. Byl by mi tu někdo schopen poradit, jak vše vrátit zpět.

Mám Linux Mint 17.3 (64 bit)
Nvidia grafickou kartu (GTX950)
Libreoffice 5.0.3.2

Poslední, co jsem udělal, že jsem v Možnostech ve volbě Zobrazení zapnul OpenGL (to je nespíše ta chyba, jak soudím z několika informací, co jsem získal na internetu).

Bude někdo vědět, co s tím?

Vložil bych obrázek, aby bylo vidět, jak to vypadá, ale zatím jsem nepřišel na to jak...

Offline

#2 25. 5. 2016 04:17:34

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Černé pozadí v menu a černý text

Vyzkoušejte při vypnutém LO smazat složku kde máte osobní nastavení - složku data aplikací na Vašem profilu - složka má název LibreOffice a je v ní jediný folder s číslem verze. Ve vašem případě tedy "4". Tuto složku "4" - můžete i tu složku nadřazenou - smazat.
     Následně spusťte "novou instalaci s volbou "opravit". To je sice nepodmíněný krok, ale doporučuji ho udělat. Možná by to chtělo hned "odinstalovat tuto starší verzi" a instalovat novější. I v tomto případě musíte smazat složku "4" s Vaším osobním nastavením jinak bude černá i nová verze.


     Bohužel nevím kde se složka "4" u LinuxMint nalézá. Já mám instalece UBuntu ale pod tím mám instalaci WXP takže "s místopisem složky" musí poradit někdo jiný.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 5. 2016 12:53:36

kantor
Člen
Registrace: 19. 10. 2008
Příspěvků: 16

Re: Černé pozadí v menu a černý text

Složka s Libreoffice:
/home/jmeno/.config/libreoffice/4
místo jmeno zapsat vlastní (uživatel)
JP

Offline

#4 25. 5. 2016 14:22:01

becherekmg
Člen
Registrace: 24. 5. 2016
Příspěvků: 8

Re: Černé pozadí v menu a černý text

Děkuji za reakce.

Nejspíše máte oba pravdu a vedlo by to k cíli, ale než jsem se podíval jsem, tak mě napadlo změnit ovladač grafiky na svobodný a menu bylo už čitelné. Pak jsem pro jistotu v Možnostech ve volbě Zobrazení vše nastavil ručně tak, jak to bylo a vrátil zpět ovladač.

Ještě jednou děkuji za ochotu pomoci.

Offline

Zápatí