Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 4. 2016 10:18:41

jkucera70
Člen
Registrace: 31. 1. 2012
Příspěvků: 29

Vypnutí makra - "VYŘEŠENÝ"

Zdravím,
kolega mi poslal soubor v *.xlsx, ve kterém jsou makra pro excel. Samotná makra nemají vliv na správnou funkčnost sešitu, obsahují převod do pdf, přidávání řádků, tisk atd. tedy to, co si můžu udělat ručně. Ovšem při přepínaní mezi listy vyskočí hláška "chyba syntaxe".
Potřeboval bych ta makra nějak zablokovat, event. i zrušit/smazat. Jde to nějak jednoduše?
Vypnul jsem si v nastavení-bezpečnost používání maker, ale hláška pořád vyskakuje.
Děkuji
Jirka

Editoval jkucera70 (12. 4. 2016 11:28:49)

Offline

#2 12. 4. 2016 10:52:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vypnutí makra - "VYŘEŠENÝ"

To je divné. Pokud vím tak tohle asi makra nedělají. Nemáte tam náhodou vzorce, nebo nějaký neobvyklý formát písma? Jestli je to v souvislosti s makry tak by se to mělo projevit i v té hlášce.
     Makra lze smazat docela snadno. Nepíšete zda máte LO, nebo AOO, ale je to u obou stejné. Otevřete IDE - to se dělá pomocí volby NÁSTROJE > MAKRA > SPRÁVCE MAKER > LIBRE OFFICE BASIC (nebo OPEN OFFICE) ...Následně se otevře okno kde byste měl rozkliknout ikonku s názvem toho sešitu.
     Následně se otevřou knihovny sešitu které by se měly také rozkliknout - všechny které tam budou. Následně se vysvítí v pravé straně nabídka SPUSTIT ZAVŘÍT PŘIŘADIT UPRAVIT SMAZAT ORGANIZÁTOR A NÁPOVĚDA -  to je už nad MODULY které vyberte a mažte.


     Pak už jenom mažte. Na konci nezapomeňte uložit - aby se Vám to příště znovu neobjevilo.

Editoval neutr (12. 4. 2016 10:52:48)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 4. 2016 11:34:09

jkucera70
Člen
Registrace: 31. 1. 2012
Příspěvků: 29

Re: Vypnutí makra - "VYŘEŠENÝ"

Zdravím, na toto jsem přišel taky, myslel jsem, že je ještě něco jednoduššího. Ale díky moc. Původní soubor byl *.xlsx. Jelikož MS nemám rád, tak jsem uložil napřed jako *.xls a pak i *.ods. V obojím šlo dělat vše, kromě používání tlačítek, které sloužily k jednoduchému formátování před tiskem či převodu do pdf a apod. tedy vše, co mohu udělat ručně. Nikde jsem nepostřehl, že by nějaké výpočty byly v těch makrech, aspoň ani toto mi kolega nehlásil.
V hlášce to odkazovalo na řádek, který začínal tuším "dim", ale vím, že makra excel nejsou kompatibilní s OO, tak jsem to opravdu nezkoumal.
Soubor je nyní funkční i bez maker a zejména vyrušování
Děkuji moc
J.

Offline

Zápatí