Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 2. 2016 09:48:47

Uran
Člen
Registrace: 7. 11. 2005
Příspěvků: 7

vlozeni obrazku - roztazeni - VYŘEŠENO

Hoj protoze casto prezentuji nejake fotky tak pouzivam writer kam je nasoupu dam tomu popisky a hotovo.

Dlouhodobe resim problem s tim, ze mi po vlozeni (pretazenim) obrazku, ktery ma velikost cca 640 x ... px program rostahne obrazek na sirku cele stranky.

Zkousel jsem pouzit ruzne konvertory (convert, gimp, ...) na zmenseni obrazku ,ale se stejnym vysledkem.

Obrazek + dokument: http://uloz.to/xSrX7SpB/test-jpg + http://uloz.to/xsVmqLoJ/test-doc

Jinak da se nejak prilozit k prispevku priloha?

Pouzivam Libreoffice Verze: 4.2.8.2

Distributor ID:    LinuxMint
Description:    Linux Mint 17 Qiana
Release:    17
Codename:    qiana

V ramci firemni kompatibility ukladam jako typ Microsoft Word 97/2000/XP/2003 (doc).

Editoval Uran (29. 2. 2016 13:14:28)

Offline

#2 29. 2. 2016 11:44:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vlozeni obrazku - roztazeni - VYŘEŠENO

Začnu od konce. Vkládáme sem právě tak jako Vy - tedy pomocí Uložto.cz, popřípadě podobných stránek. Naše původní úložitě bylo "Wiki", ale už dlouho nefunguje zejména z finančních důvodů.


     Obrázky se dají změnit poměrně snadno. Klepnete na obrázek pravým myšítkem a zvolíte volbu až no konci FORMÁT OBRÁZKU. Na první kartě můžete měnit velikost a pozici. Nejlépe je zaškrtnout "Zachování poměru" a pak zadat údaj pro některý (jediný) rozměr. Uložit a je hotovo. Dělal jsem to ve Writer a jako Writer uložil, ale celkem nepochybuji že totéž dělá formát Doc i při prvním uložení. Pro jistotu to můžete zavřít a znovu otevřít.
     Přístup k editaci může být také pomocí navigátoru a podobně. Použil jsem verzi Libre 5.0.5 ale stejně se to chová i v AOO 5.0.1 - jen je maličko jiná kontextová nabídka pod pravým myšítkem.


     Tedy netestoval jsem volbu "původní velikost" kterou by se to mělo logicky nastavit na původní rozměry (mapu). To si ale můžete odzkoušet sám. Nemám žádné vhodné obrázky k otestování.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 2. 2016 12:40:12

Uran
Člen
Registrace: 7. 11. 2005
Příspěvků: 7

Re: vlozeni obrazku - roztazeni - VYŘEŠENO

Ok. Uz vim kde byla chyba. Jsem pekny jatro. 640 px je uz tesne za hranici sirky dokumentu. Takze jsem pouzil 480 px a funguje.

Jen me zmatlo to, ze v minulosti to po vlozeni sirsiho obrazku automaticky writer zmensil obrazky cca na 2/3 sirky stranky. Asi tuto vlastnost v dalsich verzich odstranili.

Jinak ja pouzivam verzi jen z oficialnich repozitaru tak jeste prubnu jak se chova 5.x.

Diky.

Offline

Zápatí