Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 2. 2016 22:51:39

ramerlin
Člen
Registrace: 24. 2. 2016
Příspěvků: 2

Průměr formulářových prvků v exportu do PDF

Dobrý den, mám dokument s formuláři vytvořený v Calcu a vyexportovaný do PDF, vše bylo ok do té doby kdy si známý přeje z určitých polí formuláře spočítat průměr form. do jiného pole form.. V Calcu je to lehké ale jak to dostat do polí formu a ještě aby to jelo i po exportu v PDF? Hledám už na netu dlouho ale nenacházim nic co by za to stálo...Za každou radu předem děkuji...

Offline

#2 25. 2. 2016 00:14:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Průměr formulářových prvků v exportu do PDF

Bohužel XML samo osobě nic spočítat neumí. Je to ptrakticky totéž jako když byste chtěl udělat výpočet pomocí HTML. Jde o značkovací jazyk který provádí vykreslování. To co umožňuje například zadávat pomocí ovládacích prvků je JavaScript. Takže můžete zadávat například čísla, nebo texty, vybírat z vnořených seznamů, ale bez scriptovacího jazyka to nepůjde.
     Viděl jsem sice někde na anglickém fóru určitou implementaci Ajaxu který by to měl umět ale sám jsem to takto nikdy nezkoušel. Vím jen že by to mělo jít a script je součástí formuláře. Může být zahrnut přímo do XML před kód který vykresluje pomocí CSS vlastní formulář (podobně obsahuje DTD a schema XML).
     Některé věci lze nasimulovat jako by tam byl výpočet, ale poměrně často se to obchází linkem na server, který to fakticky spočítá a vrátí do pole formuláře výsledek.
     Podobně existuje obdoba externího scriptu, který bývá častější nežli script implementovaný. Bohužel tyto formuláře se vyplňují přímo na serveru a downloaduje se už formulář vyplněný. Takové formuláře nejdou stáhnout prázdné.
     Linkovaný script umožňuje formulář stáhnout do lokálního počítače prázdný. Dnes je to dost běžný postup na Cloudu stejně jako vytvoření celého formuláře na serveru.


     Také by asi šlo někdy seznamem výpočet nahradit. například "uveďte výši výdělku" a objeví se nabídka roletkou od 10.000 do 11.000, dále 11.001 až 12.000 a podobně. Výběrem se ale jen zajistí pořadí záznemu jednoho seznamu se záznamem jiného seznamu. Ale výpočet to není.

Editoval neutr (25. 2. 2016 00:20:11)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 2. 2016 10:33:18

ramerlin
Člen
Registrace: 24. 2. 2016
Příspěvků: 2

Re: Průměr formulářových prvků v exportu do PDF

Děkuji za odpověď... takže musím použít nějaké makro které načte udaje z formuláře a vypíše průměr jinam... četl jsem ale že to moc z formulářových prvku nejde, jinak HTML PHP trochu umím tak chápu že to v XML nejde ale s makrem jsem nikdy nic nedělal sad už přemýšlím nad koupí Adobe Acrobatu ale na pár dokumentů je to dosti peněz...

Offline

#4 25. 2. 2016 11:20:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Průměr formulářových prvků v exportu do PDF

Zde nejde ani tak o "makro" jako takové, ale o script který se vloží pomocí makra (nebo ručně) do kódu XML. Myslím že by to nutně JavaScript být nemusel, ale je to jediný typ scriptu se kterým se dá v Calcu (Writeru) pracovat.


Musíte hledat na Googlu něco jako "OpenOffice macros JavaScript for XML", nebo něco podobného s výrazem "computing a XML", nebo scripting a podobné výrazy (hesla).


     V podstatě jde o to najít funkční script. Ten by měl fungovat i mimo ODF (provozuschopnost bez LO, AOO). Zápis do XML kódu se provádí makrem, ale jde jen o to aby ve výsledku UTF8 vypsalo script ve správném formátu (většinou PlainText ASCII 7 bit). Takže bez trošky štěstí stačí najít jakýkoliv funkční script pro AOO, LO a z portálu "JakPsátWeb", nebo z z nějakého podobného okopnout JavaScript pro jiné užití a následně přizpůsobit. Musí být ale součástí kódu, takže pozor na externí scripty - i když i to by se dalo vyladit.


POZNÁMKA > Javascript má místo mezi makry Libre Office (AOO taktéž), ale jde o scripty které se spouští nad okny Calcu, Writeru ... a něco s nimi udělají. Je to také jen XML. Script v odesílaném formuláři s vlastním systémem AOO, LO nemá nic společného. Takže spouštět scripty do formuláře XML v Calcu nebo Writeru je praktický nesmysl. Stačí na to Calc, nebo někdy i samotný Writer přímo vestavěným RTF což je formát pro vzorce (počítání).


     Já bych to musel dělat také tak, takže když se někam dopracujete písněte sem abychom se poučili všichni.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí