Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 5. 2009 20:22:30

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Pomenovanie oblastí listu

Narazil som na jeden nešvar CALCu a síce taký, že za toho svätého neviem zrušiť názvy oblastí (buniek) listu, ktorých názov sa zhoduje s číselným a písmenovým označením bunky.

(Príklad: Bunka B12 bola v exceli pomenovaná na "PT1" a zakaždým keď kliknem na tento názov kurzor mi skočí nie na bunku B12, ale na bunku PT1, ale keď sa z kurzorom premiestnim na bunku B12, ktorá bola v exceli pomenovaná ako PT1 tak v poli názvov sa ukáže PT1).

Nepomáha ani premenovanie, staré názvy zostanú v zozname a nové síce priradí, ale keď vyberiem príslušnú bunku tak sa zobrazuje jej pôvodný názov aj keď v zozname nové názvy sú. Je pravda, že sa jedná o zošit importovaný z MSO '97. Všetko ostatné funguje v pohode (po malinkej úprave aj makrá).

Skušal som toto:

Premenovať - nepomáha
Vymazať - nedá sa potvora
Vypustiť bunky, stĺpce, riadky - nepomáha
Zo zúfalstva ručne upraviť súbor "content.xml" - to bol potom bordel v zošite yikes.

Nemá niekto nejaký lepší nápad ? Díky.

Editoval Roman Toman (10. 5. 2009 20:24:14)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#2 10. 5. 2009 21:03:16

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Pomenovanie oblastí listu

Sorry, Sorry za moju nemohúcnosť, ale už som na to prišiel. Problém bol v tom že excel 97 nemá taký veľký bočný rozsah buniek (len 256). Takže mu pomenovanie bunky nevadilo, lebo sa nezhodovalo so žiadnym označením bunky. Takže nakoniec mi nezostane nič iného len ručne stručne prepísať dáta na čistý list.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí