Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 1. 2016 14:14:05

zdenekvlk
Člen
Registrace: 14. 1. 2016
Příspěvků: 2

Chyba instalace LibreOffice 5.0.4.2 na Win10

Chyba instalace LibreOffice 5.0.4.2 na Win10

Používám Win10 + aktualizace od Microsoftu.
Instalační balík LibreOffice 5.0.4.2 se rozjede, ve fázi ověřování vyhodí hlášku:
Chyba 1714: Starší verzi LibreOffice 5.0.4.2 nelze odstranit. Kontaktujte technickou podporu.
Instalace pak skončí.

LibreOffice 5.0.4.2 jsem instaloval na stolní počítač. Předtím jsem odinstaloval verzi LO 4.1.3.
Ručně jsem vyčistil HDD (programový adresář, Documents and Settings,
registry). V registrech jsem smazal úplně všechny výskyty pod hledáním
"LibreOffice" "soffice" a podobně.

Pomocí čističe registrů jsem pak ještě jednou všechno pročistil. Chyba však přetrvává stále.

Zkoušel jsem i jiné instalační balíky, stejná chyba se projevuje i u nich.
Dá se tento instalační problém nějak odstranit?

(Na notebooku – též systém Win10 - proběhla instalace bez problémů).
Děkuji za radu!

Offline

#2 14. 1. 2016 14:55:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba instalace LibreOffice 5.0.4.2 na Win10

Takovéhle chyby se drží ve složce Document and settings, user name, programy a tam musíte najít složku LibreOffice. Ta správně obsahuje jediný folder s aktuálním programem a má název čísla verze. Stane se ale, že tam jsou foldry se dvěma verzemi. Potom ta jedna nejde odinstalovat.
     Nastavte si hledání v Document and settings Váš profil a zadejte hledání složky LibreOffice. (Pokud to dělají i jiné balíky, například Apache OpenOffice, tak je to podobné). Po nalezení této složky tuto bez milosti celou smažte.
     Samožřejmě bych doporučoval mít LO (podobně AOO) vypnuté - zejména pokud máte nastaveno startování s počítačem - proto nejlépe uděláte když LO (AOO ap.) klasicky odinstalujete. Najdete složku ve Vašem profilu s názvem LO (AOO) a smažete.
     Následně spusťte novou instalaci. V té složce se totiž ukládá Vaše osobní nastavení. Pokud tam jsou dva foldry (například 3 a 4, tak tam ten jeden vždy zůstane. Proto musíte smazat celou složku LO, AOO. Následně můžete opravit registry a nakonec nainstalovat čistě Libre Office a Apache OpenOffice.


Napište jak jste uspěl.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 1. 2016 13:32:20

zdenekvlk
Člen
Registrace: 14. 1. 2016
Příspěvků: 2

Re: Chyba instalace LibreOffice 5.0.4.2 na Win10

Ve složce "Dokument a Settings" ani v její podsložkách, ani nikde na disku "C" složka LibreOffice není. Prohledal a vyčistil jsem registr, restartoval počítač, zkusil nainstalovat LO 5.0.4.2 a i nižší verze, hláška se objevuje neustále, pouze se v hlášce mění číslo instalované verze.
Zároveň jsem nezjistil, kam si instalace rozbaluje instalační soubory.
Hezký den.

Offline

#4 15. 1. 2016 15:11:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba instalace LibreOffice 5.0.4.2 na Win10

Ty složky tam někde budou. Já bohu žel nevím kde to přesně u W10 je. Vím kde to je spolehlivě pro XP, ale W7 to mělo trošku jinak. Mělo by to být na Vašem profilu a bývalo to ve složce "data aplikací". Vůbec nepochybuji že to tam někde je. Nejspíš je to nutné někde povolit. Bude to možná zakázaný (skrytý) adresář a bude to někde pod vlastnostmi složky (tedy mělo by být).
    Já desítky tady doma nemám a nemůžu se mrknout. Možná že nějaká dobrá duše popíše postup jak to najít.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí