Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 1. 2016 16:05:48

cerminek
Člen
Registrace: 3. 1. 2016
Příspěvků: 3

Šablony s ochranou proti změnám

Ahoj všem,

obracím se na vás s dotazem ohledně možností úpravy šablon writteru tak, aby nebylo možné měnit styly.
Zkoumal jsem dokumentaci a mnoho návodů a nenacházím relevantní zdroj informací abych docílil požadovaných úprav.

Aktuálně mám vytvořenou sadu šablon, které splňují všechny požadované náležitosti:
- definované styly stan odstavců a textu
- definovaná záhlaví a zápatí
- definované vlastnosti dokumentu

Nicméně, když někdo další vytvoří dokument ze šablony, tak má možnost vše měnit a výsledek může být v rozporu
s grafickým manuálem a požadovanou podobou výstupního dokumentu.

Rád bych tedy šablony obohatil o nastavení, které zamezí změnám v nastavení stylů, zamezí nežádoucím úpravám apod.

Poskytli byste prosím odkaz na nějaký relevantní zdroj informací nebo radu, jak toho docílit?

S LibreOffice mám mnoho zkušeností, vč. maker apod., ale řešení tohoto požadavku nenacházím.

Díky všem

M.

Offline

#2 3. 1. 2016 16:54:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablony s ochranou proti změnám

Na to by měla fungovat nabídka uzamčení změn. ÚPRAVY > SLEDOVÁNÍ ZMĚN > ZAMKNOUT ZMĚNY (V AOO je to ZAMKNOUT ZÁZNAMY).


     Problém bývá s tím, že Libre Office mívá problém s funkčností uzamčení. Já to obcházím tak že to v Libre Office vytvořím, ale v AOO to uzamknu. To se samozřejmě mění a někdy to funguje i v LO, ale na to moc nespoléhám.


     Když by to nezabralo, tak vymyslíme bloky makrem. Otestujte a napište jak jste pochodil.

Editoval neutr (3. 1. 2016 16:56:01)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 1. 2016 22:48:03

cerminek
Člen
Registrace: 3. 1. 2016
Příspěvků: 3

Re: Šablony s ochranou proti změnám

neutr napsal(a)

Na to by měla fungovat nabídka uzamčení změn. ÚPRAVY > SLEDOVÁNÍ ZMĚN > ZAMKNOUT ZMĚNY (V AOO je to ZAMKNOUT ZÁZNAMY).


     Problém bývá s tím, že Libre Office mívá problém s funkčností uzamčení. Já to obcházím tak že to v Libre Office vytvořím, ale v AOO to uzamknu. To se samozřejmě mění a někdy to funguje i v LO, ale na to moc nespoléhám.


     Když by to nezabralo, tak vymyslíme bloky makrem. Otestujte a napište jak jste pochodil.


Tak překlopení mezi LO a AOO nepomohlo. Zkusil jsem to v AOO i v LOO  i mezi nimi a vždy, když z vytvořené šablony vytvořím dokument, tak styly lze upravovat. Což je jedna z hlavních věci, kterou nechci.
Jiné možnosti neexistují? Pořád hledám a zkouším a nic hmm

Offline

#4 8. 1. 2016 07:07:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablony s ochranou proti změnám

Tak nyní si asi nerozumíme. Šablona zřejmě uzamčena proti změnám je, ale její výstupy už ne, což je docela logické. Například šablona sama má jméno, ale generuje "kopie" bez názvu. To uzamčení stylu je stejná záležitost.
     Potvrďte mi prosím tuto skutečnost :
Šablona sama o sobě uzamčena je, ale generované výstupy nikoliv. Potvrďte zda požadujete generování uzamčených výstupních souborů. Na to by se muselo asi jinak.
     Možná se mi podaří vytvořit uzamčené výstupy, ale je zřejmé, že by stačilo místo generování ze šablony jenom kopírovat obyčejný uzamčený soubor .odt


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 13. 1. 2016 00:04:04

cerminek
Člen
Registrace: 3. 1. 2016
Příspěvků: 3

Re: Šablony s ochranou proti změnám

neutr napsal(a)

Tak nyní si asi nerozumíme. Šablona zřejmě uzamčena proti změnám je, ale její výstupy už ne, což je docela logické. Například šablona sama má jméno, ale generuje "kopie" bez názvu. To uzamčení stylu je stejná záležitost.
     Potvrďte mi prosím tuto skutečnost :
Šablona sama o sobě uzamčena je, ale generované výstupy nikoliv. Potvrďte zda požadujete generování uzamčených výstupních souborů. Na to by se muselo asi jinak.
     Možná se mi podaří vytvořit uzamčené výstupy, ale je zřejmé, že by stačilo místo generování ze šablony jenom kopírovat obyčejný uzamčený soubor .odt

Přesně tak, dokument vytvořený na základě šablony uzamčený není, ale šablona ano.
Rád bych, mimo jiné, docílil i funkčnosti, která bývala v M$ Office, kde byl soubor navázán na šablonu a změny v šabloně se projevili i v dokumentu (po jeho otevření). Tohoto také nejsem sto docílit.

Offline

#6 14. 1. 2016 11:10:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablony s ochranou proti změnám

Od zítřka jsem už normálně doma. Nezapoměl jsem na Vás. Existují nejméně 2 různé přístupy k tomuto problému. Nežli se k tomu dostanu tak si otestujte hotový soubor připravený pro šablony. Nežli ho uložíte jako ott, tak ve všech panelech nástrojů odstraňte ikony a přístupy k formátům a nakonec i k ikonám a nabídkám tak aby to nikdo nemohl zpětně nastavit. To potom uložte jako šablonu a otestujte.
     Tento postup jsem testoval kdysi dávno a proto Vás musím upozornit na důležitou maličkost. Nežli začnete likvidobat přístupy k funkcím, dvakrát se přesvěčte, že to děláte jen pro jeden konkrétní sešit (který lze snadno zahodit a nahradit). Nesmí to být pro všechny Writery. To byste splakal nad výdělkem. Jestli si na to netroufáte vydržte do pátku, nebo nejpozději soboty.

Editoval neutr (14. 1. 2016 11:13:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí