Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 7. 12. 2015 19:35:18

Zlata
Člen
Registrace: 29. 10. 2007

Writer "VYŘEŠENÝ"

Dobrý den, prosím o radu, po aktualizaci LibreOffice 5.0.3.2 se mi již ve Writeru nezobrazuje postranní lišta. Je možno ji nějak zase někde najít a zobrazit , hledám jak hledám, tak nic nemohu najít. Zvykla jsem si na ni a chybí mi.
Děkuji předem za pomoc.

Editoval Zlata (8. 12. 2015 19:46:19)

#2 7. 12. 2015 20:27:14

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Writer "VYŘEŠENÝ"

Měla byste to najít v nabídce ZOBRAZIT > POSTRANNÍ LIŠTA (předposlední oddělovač). Zobrazí se jen asi centimetrová s ikonami. Musíte kliknout na ikonu a pak se to rozšíří.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 7. 12. 2015 21:09:20

Zlata
Člen

Děkuji za odpověď,ale v předposledním oddělovači postranní lištu nemám je tam (zdroje dat, navigátor a panel úloh), který je šedý.

#4 7. 12. 2015 21:52:45

Zlata
Člen

Tak už jsem to vyřešila. Postranna lišta se nastaví přes galerii, tj.otevřít galerii vpravo na ikonu vlastnosti a nahoře vpravo na malou šipečku otevřít nabídku a dát uchytit nabo uvolnit a je hotovo.Píši to pro ostatní pokud se to někomu tak vyvrbí, jako mě.Přeji hezký večer.

#5 7. 12. 2015 22:00:52

Zlata
Člen

Omlouvám se špatně jsem označila VYŘEŠENÝ, prosím aministrátora zda to půjde opravit. Děkuji

#6 8. 12. 2015 09:29:08

neutr
Člen

Zlato já mám pořadí pod předposledním oddělovačem :
POSTRANNÍ LIŠTA
GALERIE
NAVIGÁTOR
ZDROJE DAT
     Nechce se mi věřit, že v hlavní nabídce tu postranní lištu nemáte. Dokonce bych si tipnul, že je stále na pracovní ploše jako pruh ikon. Dáte screen obrazovky s Vaší hlavní nabídkou?. Nechce se mi věřit že by v nějaké verzi nabídka chyběla. ještě připište pod jakým operačním systémem LO provozujete. Může to být bug. Pokud to někdo potvrdí je to k nahlášení.

To druhé je "špatné označení VYŘEŠENO". Vstupte do svého prvního příspšvko pomocí nabídky editovat a jednoduše to přepište.

#7 8. 12. 2015 17:07:44

Zlata
Člen

Dobrý den, screen má připravený jen, nevím jak ho sem vložit. Operační systém mám Windows 7 x64 b, zatím se mi to nestalo.Dokonce v poslední oddělovači mám 2x pod sebou přiblížení.

Editoval Zlata (8. 12. 2015 17:59:38)

#8 8. 12. 2015 18:06:14

Zlata
Člen

Pro neutr, screen jsem poslala sem. http://leteckaposta.cz/628805465

#9 8. 12. 2015 18:49:57

neutr
Člen

Je to divné, ale je to tak. Ještě byste měla vyzkoušet postup s vypnutím Open GL(CL).
     Problémy byly zjištěny zaké ve verzi 64 bitů a právě na W7. Takže nejprve ten postup kontroly a vypnutí Open CL :-
NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBREOFFICE > OPEN CL - vypněte ho
NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBREOFFICE > ZOBRAZENÍ - celkem 2 položky s OpenGL - vypněte je
dále také :
     Pro jistotu smažte adresář "4" v Document and settings > user profile > data aplikací > LibreOffice. Tady najdete ten folder "4" a bez milosti ho smažte. Tenhle postup je z WindowsXP u Vás na W7 je to trošku jinak ale snad to najdete.
     V tom okamžiku byste měla mít LibreOffice neaktivní (vše zavřené). Následně bych doporučil přeinstalovat - vybrat OPRAVIT. (V tom foldru "4" jsou jen Vaše vlastní nastavení. Lo lze spustit i bez "Opravy" - hned po smazání ale já doporučuji opravit.)

Potom prosím Vás písněte jak se Vám zadařilo.

#10 8. 12. 2015 19:44:19

Zlata
Člen

Halo, halo, je hotovo, nikdy by mě nenapadlo, že je tam takový marast, byla tam i folder 3 i 4 použila jsem MultiCommander a až potom jsem je našla.Vymazáno opraveno a otevírá se parádně a je tam v zobrazení vše jak má být . Dííííky moc. Jsem už staršího vidání(68) a tak se mi každá rada hodí. Pracuji pro neziskovou organizaci a tak peněz není dost, nejprve jsem používala OpenOffice a teď LibreOffice, pro naše doklady dostačující (dokumenty se převedou do PDF pro odeslání poštou a v Calcu ji udělám šablonu pro peněžní deník a to nám stačí sem tam nějakou prezentaci.

Zápatí