Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 4. 2009 08:48:08

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Writer - obrazkove odrazky nezobrazuji graficky spojitost seznamu

Chtel jsem strucny nadpis, ale nevim zda se to podarilo :-).

Kdyz ve Writeru (OO3, XP) vytvorim seznam s odrazkami a kliknu do odrazky, cely sloupec odrazek se oznaci zasednutim a to se stane, at kliknu do libovolne urovne zanoreni. Na prvni pohled je videt, co k sobe patri a co ne - to je spravne.

V okamziku, kdy zvolim jako symbol odrazky obrazek misto klasicke odrazky, tato vlastnost se vytrati a po kliknuti do obrazku-odrazky se nic nikde neoznaci a si muzu jenom domyslet, jestli jsem se trefil nebo ne, jestli seznam, kdyz je clenitesji, je v poradku nebo neni.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 6. 5. 2009 16:54:39

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Writer - obrazkove odrazky nezobrazuji graficky spojitost seznamu

Bohužel, máte pravdu a zřejmě s tím nic neuděláte. Obrázek coby odrážka je fakt obrázkem...
Je to nepříjemné, ale já to nepoužívám, tak mě to až tak moc nepálí. Ale chápu, je to problém.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 5. 2009 08:03:52

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Writer - obrazkove odrazky nezobrazuji graficky spojitost seznamu

No on je to hlavne problem psychologicky. Vysvetlujte deckam, ze kdyz si urcitou uroven oznaci, tak ji "uvidi" a pak jim ukazete, ze odrazky muzou byt i hezci, ale uz neuvidi, co oznacili (ti zaci).
Pak jim v hlave zustava to, ze OO je znacne chybovy program (ono se toho totiz najde vice).
Pritom, kdyz jsem si to overoval na Wordu z Office XP (takze nekdy pred 7-8?! lety vydane verzi), jde to tam i s grafickym symbolem.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 7. 5. 2009 10:13:37

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Writer - obrazkove odrazky nezobrazuji graficky spojitost seznamu

Tak bohužel, máte pravdu. Mám taky Opici XP...
No ale vezměte to takhle. Kde asi tak v praxi použijete takovéto nesmyslné odrážky? Nikde. A děcka po čase taky ne. Já bych je na to ani nenabádal. Snad to dokonce odporuje typografickým pravidlům...
Proto jsem říkal, že mě tenhle průšvih ani moc nedře. To spíš lehce dementní způsob číslování nadpisů (narazil jsem tam na jeden kardinální průšvih, který se tu dosud ještě myslím neřešil) a život ničící práce s obrázky.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 7. 5. 2009 10:28:22

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Writer - obrazkove odrazky nezobrazuji graficky spojitost seznamu

No jo, ale decka zaprve prijdou v rade pripadu sama na to, ze to jde (obrazky), za druhe, musite jim dat neco, co "se jim aspon trochu zalibi". Decko na zakladni skole samotnyma odrazkama nenadchnu, tim, ze muze 50x vymenit obrazek odrazky, ale castecne ano.

Proc by mely odrazky odporovat typografickym pravidlu obecne, to nevim. Muzu si prece za konmkretnim ucelem vytvorit vlastni odrazku a tu pouzit jako obrazek (na letak, plakat ci cokoliv jineho).

Jinac maloktera chyba, kterou jsem nasel v OO je "neprezitelna", vzdycky se to da nejak obejit, ale kdyz budete mit pred sebou dva produkty oba vicemene podobne, akorat jeden o neco drazsi, zacnete po jiste dobe resit, jestli uspora stoji za ty desitky nedodelku a musek, ktere ten levnejsi produkt ma a prestavam  pomalu verit nejakym snaham vyvojaru OO (ci firmy ktera za tim stoji), ze se to nekam pohne.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí