Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 11. 2015 21:43:22

LuCash
Člen
Registrace: 15. 11. 2015
Příspěvků: 4

Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Dobrý den,
v poslední době se mi začal chybně zobrazovat otočený text o 90° v LibreOffice 5.0.3.2 (x64) Win7. Chyba je už v samotném "kolečku" na otočení, kdy se text při otáčení jakoby schovává za něco... Nějaké rady jak to opravit?
Or7Y.pngQZH4.png

Editoval LuCash (18. 11. 2015 21:27:35)

Offline

#2 16. 11. 2015 06:34:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Verze 64 bitů se podle všeho chová nestandardně v mnoha případech. Naposledy jsme řešili Writer. Já osobně to nemohu ověřit s konfigurací kterou máte Vy. Zato mne napadlo, že problém - pokud se text orientuje špatně lze upravit makrem.
     Možná byste měl otestovat verzi 32 bitů. bylo by zajímavé zjistit co má na funkčnost větší vliv. Zda OS, nebo verze 32/64.
     Pokud byste měl zájem otestovat makro pošlu makro.


Jinak jde zřejmě o chybu, kterou by to chtělo někým ověřit a nahlásit brouka.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 17. 11. 2015 00:25:22

LuCash
Člen
Registrace: 15. 11. 2015
Příspěvků: 4

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Bohužel, reinstal na 32 bit verzi nepomohlo. Zkusil jsem export do PDF, tam se text zobrazí správně. Náhled pro tisk je ale taky špatně...

Makro můžu vyzkoušet.

Offline

#4 17. 11. 2015 10:21:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Tady je makro :

Sub OtocText
Bunka = ThisComponent.CurrentController.getSelection() 
With Bunka.RangeAddress 
SH = .Sheet 
SC = .StartColumn 
SR = .StartRow
End With 
oSheet = ThisComponent.Sheets(SH) 
Bunka = oSheet.GetCellbyPosition(SC, SR)
With Bunka
'.CellBackColor = RGB(255,128,128)			
'.CharFontName = "ARIAL"						
'.CharHeight = 12							
'.CharColor = RGB(10,20,40)					
.HoriJustify = com.sun.star.table.CellHoriJustify.CENTER  '(STANDARD),(BLOCK),(REPEAT),(LEFT),(CENTER),(RIGHT)
.VertJustify = com.sun.star.table.CellVertJustify.BOTTOM  '(STANDARD),(TOP),(CENTER),(BOTTOM)
.Orientation = com.sun.star.table.CellOrientation.STACKED '(STANDARD),(TOPBOTTOM),(BOTTOMTOP),text o 90° (STACKED)				
end With
End Sub

Zřejmě by to chtělo makro uložit mezi "Vaše makra STANDARD" - tedy do knihovny nad celým balíkem. Makro by mělo mít nejlépe přiřazenu klávesovou zkratku, nebo úpravu menu - hlavní pruh tam kde je Nápověda až Soubor. Také by to mohlo být řešeno ikonou.
     Makro má ještě "vypnutou" úpravu písma, barvu pozadí a podobně. Vlastní nastavení zarovnání je jako poznámka vedle. Pokud budete měnit předvolenou hodnotu zachovejte velkost písma. V minulosti to stačilo k chybě. Já to už ani netestuji (zda jde zapsat malými písmeny, nebo jinak nežli je uvedeno v hranatých závorkách).
     Momentálně je to nastaveno na jedinou buňku. Může se to předělat na úsek vícero buněk. To mi ale zrovna pro tento případ nepřipadá vhodné.
     Makro načte buňku ve které je kurzor takže stačí umístit na buňku a spustit makro.

PS:
Otestujte a písněte jestli to funguje, nebo jestli byste potřeboval nějakou úpravu.

Editoval neutr (17. 11. 2015 10:24:41)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 17. 11. 2015 21:55:32

LuCash
Člen
Registrace: 15. 11. 2015
Příspěvků: 4

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Bohužel, makro sice funguje, ale text se stejně zobrazuje špatně. Jen teda STACKED neotáčí, ale zarovná svisle do "komínu". To co potřebuji je BOTTOMTOP. Každopádně i tak děkuji,

V Draw to třeba dělá taky, viz obrázek s obdelníkem a textem.

hL9i.png

Offline

#6 18. 11. 2015 17:42:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

Teď proběhla v diskusi k článku Novinky LO debata. Tato debata může obsahovat podstatu problému. Nemáte náhodou zapnuté Open GL? To dělá rotiku od samého začátku.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 18. 11. 2015 21:25:57

LuCash
Člen
Registrace: 15. 11. 2015
Příspěvků: 4

Re: Chybné zobrazení otočeného textu - VYŘEŠENO

No paráda, funguje to! Mockrát děkuji!
Určitě jsem tohle ale nezapínal. Nebo jestli to zapla nějaká aktualizace, či to přestalo na OpenGL najednou fungovat... WHO KNOW...

Offline

Zápatí